Sprzedaż rzeczy zajętych przez komornika

Pytanie:

"Jak wygląda procedura po zajęciu ruchomości przez komornika? Czy można te rzeczy od razu sprzedać?"

Odpowiedź prawnika: Sprzedaż rzeczy zajętych przez komornika

Czynnością zmierzającą bezpośrednio do zaspokojenia roszczeń wierzyciela jest sprzedaż zajętych ruchomości. Zasadniczo, sprzedaż nie może nastąpić wcześniej niż siódmego dnia od daty zajęcia ruchomości (art. 864 § 1 kodeksu postępowania cywilnego ).

Wyjątkowo sprzedaż zajętych ruchomości może nastąpić bezpośrednio po zajęciu, jeżeli:

1) ruchomości ulegają łatwo zepsuciu albo sprawowanie nad nimi dozoru lub ich przechowywanie powodowałoby nadmierne koszty;

2) zajęto inwentarz żywy, a dłużnik odmówił zgody na przyjęcie go pod dozór (art. 864 § 2 kodeksu postępowania cywilnego).


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika