Stawka opodatkowania ryczałtem

Pytanie:

Zamierzam prowadzić działalność gospodarczą jako serwis telefonów komórkowych oraz prowadzić drugą działalność - usługi kosmetyczne. Czy te dwie działalności gospodarcze mogę opodatkować na stawkę 8,5% na ryczałcie? To będzie jedna działalność, ale dwie różne rzeczy będą robione. Usługi kosmetyczne to tylko tipsy i manicure, nie będzie usług fryzjerskich. Czy mogę się tak rozliczać? Czy może być stawka 8,5% ryczałtu?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. b) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych wynosi: 8,5 %: przychodów z działalności usługowej, w tym przychodów z działalności gastronomicznej w zakresie sprzedaży napojów o zawartości alkoholu powyżej 1,5 %, z zastrzeżeniem pkt 1, 2, 4 i 5 oraz załącznika nr 2 do ustawy.

Postanowienia art. 12 ust. 1 pkt 1, 2, 4 i 5 ustawy nie dotyczą działalności usługowej w zakresie serwisu telefonów komórkowych oraz działalności w zakresie usług kosmetycznych. Ponieważ również załącznik nr 2 do ustawy (zawierający WYKAZ USŁUG, KTÓRYCH ŚWIADCZENIE WYŁĄCZA PODATNIKA Z OPODATKOWANIA RYCZAŁTEM OD PRZYCHODÓW EWIDENCJONOWANYCH, OZNACZONYCH WEDŁUG POLSKIEJ KLASYFIKACJI WYROBÓW I USŁUG) nie wskazuje się usług, wydaje się, że usługi te mogą być opodatkowane ryczałtem w stawce 8,5%.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: