Ulga remontowa a montaż stolarki

Pytanie:

"Czy można odliczyć sobie od podatku wymianę okien w mieszkaniu, jeżeli firma, która to wykonała na fakturze napisała jako usługę "Montaż stolarki PCV w budynku mieszkalnym" PKWiU 4542? "

Odpowiedź prawnika: Ulga remontowa a montaż stolarki

Jak najbardziej można taki wydatek odliczyć od podatku na podstawie ulgi remontowo-modernizacyjnej (oczywiście, jeżeli zachodzą inne przesłanki korzystania z tej ulgi). Odliczeniu w zeznaniu rocznym podlegają bowiem wydatki na remont i modernizację budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, zajmowanego na podstawie tytułu prawnego, a do takich wydatków mogą być zaliczone wydatki poniesione na montaż okien. Normuje to rozporządzenie Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 grudnia 1996 r. w sprawie określenia rodzajów wydatków na remont i modernizację budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, o które zmniejsza się podatek dochodowy (Dz. U. Nr 156, poz. 788) - w załącznikach którego skatalogowano wydatki objęte omawianą ulgą.

Odliczenie przysługuje, o ile oczywiście wydatek został poniesiony w 2005 roku, gdyż był to ostatni rok obowiązywania ulgi remontowo-modernizacyjnej.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika