Upadłość TBS-u

Pytanie:

"Czy po ogłoszeniu upadłości przez TBS, partycypanci mogą odzyskać swój wkład partycypacyjny? Czy istnieje możliwość, że wkład partycypacyjny w takim wypadku przepadnie?"

Odpowiedź prawnika: Upadłość TBS-u

W przypadku ogłoszenia upadłości Towarzystwa Budownictwa Społecznego, wszystkie składniki jego majątki wchodzą do masy upadłości. Wydaje się, iż również podobny los podzielą wkłady partycypacyjne wnoszone przez zobowiązanych. W takim przypadku wkład partycypacyjny stanie się składnikiem masy upadłości, z której będą zaspokajane należności wierzycieli.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika