Uzupełnienie nakazu zapłaty

Pytanie:

"Sąd wydał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, w którego treści brakuje kwot kosztów procesu (jest:" ...oraz kwotę zł tytułem kosztów procesu....."). Jaki mam złożyć wniosek o uzupełnienie czy o sprostowanie tego nakazu aby sąd wpisał konkretną kwotę?"

Odpowiedź prawnika: Uzupełnienie nakazu zapłaty

Do nakazów zapłaty stosuje się odpowiednio przepisy o wyrokach, jeżeli kodeks nie stanowi inaczej. Dotyczy to między innymi uzupełnienia wyroku. Zatem w zakresie uzupełnienia nakazu stosuje się odpowiednio przepisy o uzupełnieniu treści wyroku.

Strona może w ciągu dwóch tygodni od ogłoszenia nakazu, a gdy doręczenie nakazu następuje z urzędu - od jego doręczenia, zgłosić wniosek o uzupełnienie nakazu, jeżeli sąd nie orzekł o całości żądania, o natychmiastowej wykonalności albo nie zamieścił w wyroku dodatkowego orzeczenia, które według przepisów ustawy powinien był zamieścić z urzędu.

Wniosek o uzupełnienie nakazu co do zwrotu kosztów lub natychmiastowej wykonalności sąd może rozpoznać na posiedzeniu. 


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika