Współżycie z małoletnim

Pytanie:

Ile lat wg obowiązującego prawa musi mieć dziewczyna aby mogła rozpocząć współżycie z mężczyzną?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Prawo karne przewiduje, że kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 (art. 200 § 1 kk). Wynika więc, iż niekaralnym jest współżycie seksualne z dziewczyną, która ma ukończone lat 15, jeżeli oczywiście do takiego współżycia dojdzie za jej zgodą.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (3)

pomocy

16.7.2010 22:2:37

Re: Współżycie z małoletnim

Mam pytanie moja siostra ma skonzone 15 lat i spolzyla i zaszla w ciaze a on ma 28 lat czy mozna cos z tym zrobic ??

sbd

6.4.2010 23:33:26

Re: Współżycie z małoletnim

Od którego momentu mówimy o "czynności seksualnej"? Oczywiste, że sex już tym jest, ale czy np. pocałunek jest już czynnością seksualną?

Punia

16.1.2010 11:17:40

Re: Współżycie z małoletnim

a jezeli nie ukonczyła 15 roku a spółżyła z chłopakiem starszym ,ale sama tego chciała??

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: