Wydruk potwierdzenia przelewu a ZUS i US

Pytanie:

Założyłem konto firmowe w X (prowadzę sklep). Czy potwierdzenia przelewów do ZUS i US mogę dołączać do dokumentów (nie ma pieczątki banku) - jest natomiast adnotacja dokument elektroniczny - nie wymaga pieczątki ani podpisu?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Przedstawione w zapytaniu potwierdzenia przelewów (bez pieczątek i podpisów) mogą być przekazywane do ZUS i US jako dowody wpłat składek lub zaliczek. Należy jednak zaznaczyć, że płatnik odpowiada za prawdziwość danych przekazywanych tym urzędom.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 13.11.2017

  Obowiązki płatnika składek w razie niedopłaty składek lub opóźnionej zapłaty

  Płatnik składek powinien, za siebie oraz za zatrudnione osoby obliczać, rozliczać (przesyłać deklarację rozliczeniową, imienne raporty miesięczne) oraz opłacać należne składki (...)

 • 30.6.2018

  Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  1 lipca 2018 r. wchodzi w życie dobrowolny mechanizm podzielonej płatności dla przedsiębiorców. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa transakcji realizowanych przez przedsiębiorców (...)

 • 24.9.2017

  Przelew wierzytelności

  Wierzytelność jest pojęciem ściśle związanym z prawem zobowiązań. Wierzytelność, jako prawo przejawiające się w uprawnieniu wierzyciela do żądania od dłużnika spełnienia określonego roszczenia, (...)

 • 9.12.2016

  Umowa zawarta przez osobę nieuprawnioną

  Często podpisując umowę z daną firmą, czy instytucją, nie weryfikujemy, czy osoba podpisująca się za naszego kontrahenta jest uprawniona do jej zawarcia. Jakie mogą być konsekwencje podpisania (...)

 • 5.11.2004

  Rodzaje rozliczeń bezgotówkowych

  W pierwszej kolejności należy podkreślić, iż czek jest papierem wartościowym. Otrzymuje się go z tego banku, w którym mamy założone konto osobiste czy firmowe. Za jego pomocą osoba wystawiająca (...)