Wymogi formalne dla zameldowania

Pytanie:

"Czy prawdą jest, że można uzyskać medunek wg nowego prawa budowlanego na np. działce budowlanej? "

Odpowiedź prawnika: Wymogi formalne dla zameldowania

Osoba zamierzająca zameldować się, powinna złożyć formularz zgłoszenia pobytu stałego. Otóż z treści tego formularza wynika, że należy w nim podać m.in. numer domu i lokalu, w którym ma nastąpić zameldowanie. W związku z tym zameldowanie tylko na samej działce budowlanej nie jest możliwe.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • zbigniew 2012-02-27 12:07:32

    Fqacet ma dzialke na ktorej ulokowal mbudynek gospodarczy w ktorym jest kotlownia i ma budynek handlowy/sklep przemyslowy/Budynek mieszkalny wybudowal na zupelnie innej dzialce.Chcac uniknac oplat od nieruchomosci zameldowal sie z rodzina na dzialce gdzie kotlownia i sklep czy mial ku temu podstawy prawne?


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika