e-prawnik.pl Porady prawne

Zakup towarów od żony przez męża na cele handlowe

Pytanie:

Prowadzę ogrodnictwo - pomidory (działy specjalne, VAT, 2 pracowników). Ogrodnictwo jest tylko na mnie. Mój mąż założył działalność gospodarczą (PKPiR + VAT). Przedmiotem jego działalności jest handel hurtowy warzywami i owocami. Mamy wspólnotę majątkową z mężem. Mój mąż będzie nabywał warzywa i owoce na giełdach - i sprzedawał hurtowo do hurtowni. Czy mąż może także kupować warzywa ode mnie i sprzedawać do hurtowni? Chodzi o to - czy wspólnota majątkowa między nami nie jest przeszkodą?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Zakup towarów od żony przez męża na cele handlowe

2.7.2012

Pozostawanie w ustroju wspólności majątkowej nie skutkuje ograniczeniem możliwości małżonków podejmowania działalności gospodarczej oraz zaciągania zobowiązań. Tym samym może Pani zawierać związane z Pani umowy związane z prowadzoną przez Panią działalnością ze swoim mężem. Fakt pozostawania w ustroju wspólności majątkowej przesądzać będzie natomiast o przynależności  uzyskanych z zawartych umów dochodów. Zważywszy bowiem na art. 31 kr.o. można założyć, iż najpewniej wejdą one w skład Państwa majątku wspólnego.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ