Zaświadczenie o zarobkach jako załącznik do pozwu

Pytanie:

"Do pozwu musi być dołączone zaświadczenie o zarobkach powódki. Jakie to ma być zaświadczenie (czy np. o przeciętnych zarobkach z 3 ostatnich miesięcy, czy inne - są przecież różne)?"

Odpowiedź prawnika: Zaświadczenie o zarobkach jako załącznik do pozwu

Przepisy prawa nie zawierają żadnych szczególnych regulacji na temat formy zaświadczeń o wynagrodzeniu, jakie mają być dołączone do pozwu. Można więc przedstawić w pozwie jakiekolwiek zaświadczenie o otrzymywanym wynagrodzeniu. Jeżeli zaś sąd uzna je za niewystarczające, zwróci się do Pani o podanie dodatkowych danych o wynagrodzeniu. Będzie to jednak zależało od uznania sądu.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Tomek 2018-04-19 10:15:53

    Mam sprawę o alimenty muszę przestawić Zaświadczenie o dochodach za okres 3 miesięcy ze wskazaniem uzyskiwanych dochodów oraz potrąceń w rozbiciu na poszczególne miesiące jak ma wyglądać takie zaświadczenie czy dotyczy dochodu netto ? Dziękuje za info !!!!


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika