e-prawnik.pl Porady prawne

Zażalenie do Prokuratora Generalnego

Pytanie:

Kto może wystąpić z zażaleniem do Prokuratora Generalnego? Czy jest na to jakiś druk? Czy możecie podać jakiś wzór? Sprawa dotyczy niemożności odbycia kary z powodu konieczności sprawowania opieki.

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Zażalenie do Prokuratora Generalnego

25.10.2005

Skazany może składać wnioski o wszczęcie postępowania przed sądem i brać w nim udział jako strona oraz wnosić zażalenia na postanowienia wydane w postępowaniu wykonawczym, chyba że ustawa stanowi inaczej. Postanowienia wydaje sąd wykonawczy. Zażalenia wnosi się do sądu, który wydał postanowienie, a ten może się do niego przychylić lub nie i wtedy przekazuje do rozpatrzenia zażalenie sądowi odwoławczemu. Nie wnosi się zażaleń do Prokuratora Generalnego, gdyż nie może on kontrolować sądów w zakresie orzeczniczym. Sądy są bowiem niezależne i stanowią władzę sądowniczą niezależną od władzy wykonawczej.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Re: Zażalenie do Prokuratora Generalnego

Zbigniew Żołądek

25.3.2017 13:31:10

Re: Zażalenie do Prokuratora Generalnego

Witam w dniu 03.11.2016r zostałem oszukany przez kogos kto zaproponował mi sprzedaz skrzyni biegow do mojego samochodu , ale do chwili obecnej nie otrzymałem skrzyni pomimo wpłaty na podane konto kwoty za jaka miałem uzyskać towar. Poniewaz poczułem sie oszukany złozyłem skarge w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy.Podałem policajntowi spisującemu moje zeznanie nr tel kontaktowego do sprzedawcy , nr konta na ktore przelałem pieniądze , oraz adres e'mail na ktory wysłałem potwierdzenie wpłaty za towar.pomimu tylu informacji Wydz dw z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej w Dębicy sprawa została umorzona "wobec nie wykrycia sprawcy przestępstwa" .Sprawa nr PG-408/17 RDS-1119/16.Proszę o pomoc w uzyskaniu prawa jakie mi przysługuje

Przemoc w rodzinie

Wiesława Przerwa

18.11.2009 15:3:48

Przemoc w rodzinie

Jeżeli chodzi o przemoc w rodzinie to stanowisko prokuratury w Olsztynie nic sie nie zmieniło od czasu linczu we Włodowie i tej samej wsi dotyczy.Jestem na skraju wyczerpania nerwowego i psychicznego. Tracę pracę po pracy zadłużona jestem po uszy, a sprawca pomimo, że pijak jak i psychopata znęcz sie psychicznie, odsuwa od wszystkich, dręczy ,mataczy i manipuluje opinią o mnie robi co chce i jak chce.Tylko ci wszyscy fachowcy od przemocy nie mogą zrozumieć faktów.Cierpią dzieci, a prokuratura Olsztyn-Północ nie potrafiła odizolować sprawcy przemocy od rodziny.Głowa przecież nikomu nie spadła.Nie wiem juz kogo prosić o pomoc,chyba traeba sie poddać.Policja zaś stara się ratować go przed więzieniem.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ