Źle wykonane zamówienie

Pytanie:

"Reprezentuję agencję reklamową. Zakupiłam w firmie A koszulki T-shirt. Dokanałam zlecenia nadruku firmowego w firmie B. Nadruk został wykonany nieprawidłowo, przy użyciu przeteminowanych farb, który przy potarciu dłońmi całkowicie schodzi. Tak, więc muszę dokonać powtórnego zakupu koszulek w firmie A. W jaki sposób obciążyć firmę B, kosztami które muszę ponieść zakupując nowe koszulki i jak dokonać reklamacji, w wypadku kiedy firma B nie wykazuje żadnego zainteresowania naprawieniem szkód. Płatność została dokonana gotówką przy odbiorze (dla firmy B)."

Odpowiedź prawnika: Źle wykonane zamówienie

Kodeks cywilny reguluje sytuacje, gdy dzieło, którego wykonanie było przedmiotem umowy zostało wykonane wadliwie. W przypadku gdy wady nie dadzą się usunąć i są istotne zamawiający może od umowy odstąpić. Z opisanej sytuacji wynika, że wad nieprawidłowo nadrukowanych koszulek nie da się usunąć a jednocześnie fakt, że musi Pani dokonać ponownego zakupu koszulek przesądza, że są to wady istotne. W tej sytuacji jak już wspomniano może Pani od umowy odstąpić. Strony obowiązane są wtedy do zwrotu tego co świadczyły (zapłata za wykonanie dzieła). Jednocześnie może Pani domagać się naprawienia szkody z tytułu nienależytego wykonania zobowiązania (koszt zniszczonych koszulek).


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika