Akcyza za samochód campingowy

Pytanie:

W miesiącu sierpień 2008 r. kupiłem w Niemczech samochód campingowy o masie powyżej 3,5 tony. W dowodzie rejestracyjnym zaznaczone jest że jest to pojazd specjalny. Urzędniczka oświadczyła, że jako pojazd powyżej 3,5 tony i samochód specjalny nie płacę akcyzy i pojazd został zarejestrowany. Proszę o informację czy faktycznie od wymienionego pojazdu nie płaci się akcyzy?

Masz inne pytanie do prawnika?

1.2.2010

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Akcyza za samochód campingowy

Zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym akcyzie podlegają samochody osobowe niezarejestrowane na terytorium kraju, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

Zatem akcyzie podlegają tylko samochody osobowe. Samochody inne niż osobowe, a zatem również samochód campingowy o masie powyżej 3,5 tony, nie podlegają zatem opodatkowaniu akcyzą.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

31.3.2020 przez: wunderwafe