Dziedziczenie testamentowe

Pytanie:

Pani E. zmarła w 2007 roku jako bezdzietna panna, nie pozostawiając testamentu. Jedynymi spadkobiercami było jej rodzeństwo: K. i M. Pani K (bezdzietna panna) zmarła w 2008 roku pozostawiając testament, w którym czyni jedyną spadkobierczynię swoją siostrzenice W. Czy Pani W. dziedziczy cześć masy spadkowej po Pani E. z tytułu, że jest spadkobiercą testamentowym po Pani K., która to była siostrą (spadkobiercą ustawowym) Pani E.?

Masz inne pytanie do prawnika?

9.2.2009

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Dziedziczenie testamentowe

Dziedziczenie polega na przejściu praw i obowiązków majątkowych zmarłego na spadkobierców. Jeżeli K. i M. jako rodzeństwo byli jedynymi spadkobiercami ustawowymi Pani E., odziedziczyli oni spadek po niej w częściach równych. Pani W. jako jedyny spadkobierca Pani K. dziedziczy cały spadek po niej. Nie jest natomiast spadkobiercą Pani E. Jednakże w związku z tym, iż Pani K. zmarła po Pani E.
Porady prawne
w skład majątku, który podlega dziedziczeniu po Pani K. będzie wchodzić część majątku odziedziczona po zmarłej Pani E. (ta część z chwilą śmierci Pani E. weszła bowiem do majątku Pani K.).
Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne