Senat zaproponował do ustawy o transporcie drogowym niemal 40 poprawek, większość zyskała akceptację. Wywalczył m.in. niższe zabezpieczenia finansowe dla firm spedycyjnych. Sejm uchwalił, że ma to być wartość 50 tys. euro, Senat w piątek zmniejszył kwotę do 15 tys. euro.
15 tysięcy euro zabezpieczenia dla firm spedycyjnych
Powiązane artykuły
Umowa spedycji
Spedycja spełnia pomocniczą, ale ważną rolę w przewozie przesyłki. Obejmuje wiele różnych czynności faktycznych i prawnych, które potrzebne są do prawidłowego dokonania przewozu. Wykonanie (...)
Czy możliwym jest zabezpieczenie roszczenia pieniężnego w formie depozytu?
Artykułu 747 kodeksu postępowania cywilnego enumeratywnie wymienia sposoby zabezpieczenia roszczeń pieniężnych i zgodnie z jego treścią zabezpieczyć roszczenia pieniężne można poprzez:
Limity dla podatników prowadzących działalność gospodarczą na 2019 rok
W oparciu o średni kurs euro ogłoszony przez NBP na pierwszy dzień roboczy października roku poprzedzającego rok wyliczone są liczne limity dla podatników prowadzących działalność gospodarczą.
Umowa dożywocia 2025 - na czym polega i jak zawrzeć?
Wszystko o umowie dożywocia w 2025 roku. Dowiedz się na czym polega, jak zawrzeć, jakie ma zalety i wady. Praktyczny przewodnik z przykładami i aktualnym stanem prawnym.
Hipoteka w Polsce - Wszystko o zabezpieczeniu kredytu
Kompletny przewodnik po hipotece w Polsce w 2025 roku. Dowiedz się jak ustanowić hipotekę, jakie są jej rodzaje, koszty i procedury. Praktyczne porady prawne.
Rady dla zarządcy sukcesyjnego
Ponad 12,5 tys. przedsiębiorców złożyło już wniosek o ustanowienie zarządcy sukcesyjnego, (z czego w ponad 830 przypadkach sprawowany jest zarząd sukcesyjny). Przedsiębiorcy zyskali (...)
Zaliczka czy zadatek? Jaką funkcję spełnia zaliczka
Zaliczka a zadatek - poznaj kluczowe różnice prawne w 2025. Kiedy stosować zadatek, a kiedy zaliczkę? Praktyczne przykłady i aktualne przepisy Kodeksu cywilnego.
Najem okazjonalny - o czym należy pamiętać?
Kompletny poradnik najmu okazjonalnego 2025. Dowiedz się o obowiązkach, terminach zgłoszenia do urzędu skarbowego, kosztach notarialnych i opodatkowaniu. Aktualne przepisy i praktyczne porady
Jak zabezpieczyć płatność ceny?
Gdy strona umowy zobowiązana będzie do zapłaty ceny w przyszłości, wtedy występuje ryzyko, że wierzyciel zapłaty się nie doczeka. Istnieją różne sposoby zabezpieczenia wierzytelności. Wyróżnia (...)
Przewłaszczenie na zabezpieczenie jako sposób zabezpieczenia wierzytelności
Przewłaszczenie na zabezpieczenie mimo pozorów, które wynikają z nazewnictwa jest instytucją dość prostą w swej konstrukcji. Polega na tym, że osoba, która domaga się udzielenia kredytu przez (...)