Będzie utworzona Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury. Jej zadanie to prowadzenie aplikacji: ogólnej, sędziowskiej i prokuratorskiej. Takie są konsekwencje przyjętego wczoraj przez rząd projektu ustawy powołującego tę szkołę. Zakłada on wprowadzenie nowego modelu aplikacji. Trwająca 12 miesięcy aplikacja ogólna ma przygotować do zajmowania stanowisk referendarza sądowego oraz asystenta sędziego lub prokuratora. Będzie to także pierwszy krok do podjęcia aplikacji sędziowskiej lub prokuratorskiej.
Aplikacja sędziowska i prokuratorska po zmianach
Powiązane artykuły
Jakie dokumenty musi mieć przy sobie kierowca w 2025 roku?
Aktualne przepisy 2025: Które dokumenty kierowca musi mieć przy sobie? Prawo jazdy, dowód rejestracyjny, polisa OC - sprawdź co się zmieniło!
Zachowek - kompletny przewodnik po zmianach w 2025 roku
Kompleksowy przewodnik po zachowku w 2025 roku. Dowiedz się, komu przysługuje zachowek, jak go obliczyć i jakie są nowe możliwości rozłożenia na raty oraz obniżenia wysokości.
Tymczasowe aresztowanie - jak się bronić?
Tymczasowe aresztowanie w Polsce - przesłanki, czas trwania, obrona. Sprawdź aktualne przepisy, planowane zmiany i jak skutecznie się bronić w 2025 roku.
Od 1 października pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego
Od 1 października 2018 r. kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu i polisy OC. Kierowcy nie będą musieli wozić wspomnianych dokumentów, bo dane pojazdu (...)
Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny w wersji elektronicznej?
Karta Dużej Rodziny (KDR) jest już dostępna także w wersji elektronicznej. Dzięki temu rodziny wielodzietne mogą korzystać z KDR w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych (mKDR). W obiegu pozostanie (...)
Jak najkorzystniej zatrudnić nianię w 2025 roku - Kompletny przewodnik
Poznaj wszystkie sposoby zatrudnienia niani w 2025 roku. Dowiedz się o umowie uaktywniającej, dofinansowaniu ZUS, programie Aktywny Rodzic i wymaganych formalnościach.
Umowa o dzieło 2025 - na czym polega i jak zawrzeć?
Kompleksowy przewodnik po umowie o dzieło w 2025 roku. Dowiedz się o nowych zmianach, ozusowaniu, różnicach wobec umowy zlecenie i jak prawidłowo zawrzeć umowę o dzieło.
Zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne – co się zmienia od 2020 roku?
Od dnia 1 stycznia 2020 r. zmieniają się zasady wystawiania, weryfikacji i realizacji zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Nowe przepisy usprawnią proces wystawiania i realizacji zleceń na zaopatrzenie (...)
Tzw. ułatwienia w podatkach dochodowych na 2019 r.
Ustawa z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw została (...)
Kto musi składać e-Sprawozdania Finansowe?
Od 1 października 2018 r. każda jednostka prowadząca księgi rachunkowe zobowiązana jest do sporządzania sprawozdania finansowego w postaci elektronicznej i opatrzenia go kwalifikowanym podpisem (...)