Osoba, która ukończy naukę w szkole, nie otrzyma pomocy za wrzesień, nawet jeśli dostanie się na studia. Ten rok zasiłkowy jest dłuższy niż poprzednie o miesiąc. Zgodnie bowiem z art. 45 ustawy z 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (DzU z 2007 r. nr 192, poz. 1378) okres zasiłkowy rozpoczynający się 1 września 2007 r. został przedłużony do 30 września br. Ma to związek z przywróceniem Funduszu Alimentacyjnego, z którego świadczenia będą przyznawane od października. Powoduje to pewne zamieszanie, jeśli chodzi o przyznawanie zaliczek alimentacyjnych, szczególnie w wypadku osób pełnoletnich.
Bez zaliczki alimentacyjnej za wrzesień
Powiązane artykuły
Zaliczka czy zadatek? Jaką funkcję spełnia zaliczka
Zaliczka a zadatek - poznaj kluczowe różnice prawne w 2025. Kiedy stosować zadatek, a kiedy zaliczkę? Praktyczne przykłady i aktualne przepisy Kodeksu cywilnego.
Jak składa się zgłoszenie identyfikacyjne, zgłoszenie aktualizacyjne i zgłoszenie likwidacji działalności (NIP)?
Osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, które na podstawie odrębnych ustaw są podatnikami, płatnikami podatków lub płatnikami składek (...)
Jak najkorzystniej zatrudnić nianię w 2025 roku - Kompletny przewodnik
Poznaj wszystkie sposoby zatrudnienia niani w 2025 roku. Dowiedz się o umowie uaktywniającej, dofinansowaniu ZUS, programie Aktywny Rodzic i wymaganych formalnościach.
Rozliczenie PIT dochodów niani uzyskiwanych na podstawie umowy uaktywniającej za 2020 rok
Na podstawie tzw. umowy uaktywniającej zawartej z rodzicem/rodzicami dziecka, niania sprawuje opiekę nad dzieckiem/dziećmi od ukończenia 20. tygodnia życia. Jest to umowa o świadczenie usług, (...)
Limity dla podatników prowadzących działalność gospodarczą na 2019 rok
W oparciu o średni kurs euro ogłoszony przez NBP na pierwszy dzień roboczy października roku poprzedzającego rok wyliczone są liczne limity dla podatników prowadzących działalność gospodarczą.
Ryczałt od prywatnego najmu w 2018 roku
Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest uproszczoną formą opodatkowania podatkiem dochodowym dochodów z najmu lub dzierżawy osiąganych poza działalnością gospodarczą.
Działania wobec dłużników alimentacyjnych
W przypadku bezskuteczności egzekucji osoba uprawniona do świadczenia alimentacyjnego od rodzica lub jej przedstawiciel ustawowy może złożyć do organu właściwego wierzyciela wniosek o podjęcie (...)
Ogólne zasady opodatkowania dochodów z prywatnego najmu
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych wymienia jako odrębne źródło przychodów: najem, podnajem, dzierżawę, poddzierżawę oraz inne umowy o podobnym charakterze, (...)
Jak jeden z małżonków może sam płacić cały podatek od dochodów z najmu lub dzierżawy?
Żeby podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) mógł rozliczać jeden z małżonków, należy w odpowiednim terminie złożyć właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego pisemne (...)
Umowa komisu
Przez umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem (prowizja) w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do kupna lub sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek (...)