Biuro turystyczne nie ma zupełnej dowolności

Biuro podróży musi określić w umowie liczbę osób, która decyduje, czy wyjazd dojdzie do skutku. Musi także podać wszystkie określone prawem wypadki, które umożliwiają podniesienie ceny.

(...)

W ustawie są przepisy chroniące konsumenta. Mówią, co biuro podróży ma obowiązkowo podać w umowie (minimum 10 obligatoryjnych punktów). Dotyczy to m.in. miejsca pobytu i trasy wycieczki, czasu trwania imprezy turystycznej, określenia rodzaju hotelu, liczby posiłków, ceny wycieczki, rodzaju i zakresu ubezpieczenia, trybu reklamacji, odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy.


Porady prawne

rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040907/prawo/prawo_a_8.html" title="Rzeczpospolita 07.09.2004 r.">Rzeczpospolita 07.09.2004 r.

Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika