Podatnicy będą mogli nawet na kilka miesięcy sparaliżować pracę skarbówki, wnosząc sprzeciwy wobec formy prowadzenia kontroli. Rozpatrywanie zażaleń może zapchać resort finansów i sądy. Sprzeciw zacznie funkcjonować od najbliższej soboty, 7 marca. Tego dnia wejdzie bowiem w życie nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (DzU z 2009 r. nr 18, poz. 97).
Blokada urzędów skarbowych
Powiązane artykuły
Alimenty na dziecko w 2025 roku - Kompletny przewodnik prawny
Kompleksowy przewodnik alimentów 2025: od kiedy i jak długo płacić alimenty na dziecko, wysokość świadczeń, fundusz alimentacyjny do 1000 zł, procedura sądowa.
Uznanie dziecka 2025 - Procedury, Warunki i Skutki Prawne
Kompletny przewodnik po uznaniu dziecka w 2025 roku. Procedury, warunki, skutki prawne i praktyczne wskazówki.
Mikrorachunek podatkowy od 1 stycznia
Od 1 stycznia 2020 r. PIT, CIT i VAT zapłacisz do urzędu skarbowego wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego (mikrorachunku podatkowego). Swój numer mikrorachunku możesz (...)
Stosowanie ustawy o STIR
STIR (system teleinformatyczny izby rozliczeniowej) umożliwia wymianę informacji między systemem bankowym a Krajową Administracją Skarbową (KAS) i zapobiega wyłudzeniom skarbowym, których (...)
Jak zabezpieczyć płatność ceny?
Gdy strona umowy zobowiązana będzie do zapłaty ceny w przyszłości, wtedy występuje ryzyko, że wierzyciel zapłaty się nie doczeka. Istnieją różne sposoby zabezpieczenia wierzytelności. Wyróżnia (...)
Dodatek energetyczny - Komu się należy i jak dostać dodatek energetyczny?
Dodatek energetyczny przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w drodze decyzji, na wniosek odbiorcy wrażliwego energii elektrycznej.
Jak wysłać pismo ogólne online?
Podanie, wniosek, zażalenie, żądanie czy wyjaśnienie – nie musisz iść do urzędu, by złożyć tam tego rodzaju pisma. Nie potrzebujesz umawiania wizyty. Pieczątkę zamień na Profil Zaufany, (...)
Czynny żal pozwala uniknąć konsekwencji karnych skarbowych
Przewidziany w Kodeksie karnym skarbowym skuteczny czynny żal po popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia skarbowego (np. w razie niezłożenia deklaracji w terminie czy niezapłacenia należnego podatku) daje (...)
Jak składa się zgłoszenie identyfikacyjne, zgłoszenie aktualizacyjne i zgłoszenie likwidacji działalności (NIP)?
Osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, które na podstawie odrębnych ustaw są podatnikami, płatnikami podatków lub płatnikami składek (...)
Zmiany dla pracodawców na 2019 r.
Od początku 2019 r. informacje o dochodach zatrudnionych przez pracodawcę osób fizycznych za 2018 r. wysyła on do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie. (...)