Posłowie chcą wrócić do rządowego pomysłu zniesienia limitów zarobkowania dla osób na rentach z tytułu niezdolności do pracy. Projekt w tej sprawie został skierowany do laski marszałkowskiej przez posłów Lewicy. W znaczniej mierze powtarza on zapisy z zawetowanej przez prezydenta ustawy o emeryturach i rentach z FUS z 17 października 2008 r.
Czy renciści będą mogli zarabiać do woli?
Powiązane artykuły
Uznanie długu przez dłużnika
W doktrynie polskiego prawa cywilnego i orzecznictwie sądowym utrwalił się podział oświadczeń w przedmiocie uznania długu na właściwe i niewłaściwe uznanie długu. Dowiedz się, na czym polega (...)
Postępowanie w sprawie o dział spadku
Z chwilą otwarcia spadku między współspadkobiercami powstaje wspólność majątku spadkowego. Ich sytuacja prawna regulowana jest wówczas przez przepisy dotyczące współwłasności w częściach (...)
Oświadczenie woli - Co to jest i kiedy oświadczenie woli jest nieważne?
Zgodnie z Kodeksem cywilnym, nieważne jest oświadczenie woli złożone przez osobę, która z jakichkolwiek powodów znajdowała się w stanie wyłączającym świadome albo swobodne powzięcie decyzji (...)
Mieszkanie z licytacji ? problem z byłymi właścicielami
Jako, że zlicytowanie mieszkania najczęściej odbywa się wbrew woli jego właścicieli, także w późniejszym czasie nabywca może trafić na opór lokatorów. Zazwyczaj bowiem mieszkańcy nie chcą (...)
Jak skutecznie doręczyć wypowiedzenie umowy o pracę?
Wypowiedzenie umowy o pracę jest czynnością jednostronną strony stosunku pracy. Może go dokonać zarówno pracownik, jak i pracodawca. Przy tym wypowiedzenie skuteczne jest nawet bez zgody drugiej (...)
Wydziedziczenie 2025 - Przewodnik krok po kroku. Kiedy i jak wydziedziczyć spadkobiercę?
Kompletny przewodnik po wydziedziczeniu w 2025 roku. Poznaj 3 przyczyny wydziedziczenia, procedurę, skutki prawne i najnowsze orzecznictwo. Sprawdź jak skutecznie sporządzić testament.
Darowizna w 2025 roku - Kompletny poradnik prawny
Wszystko o umowie darowizny w 2025 roku: forma aktu notarialnego, kwoty wolne od podatku, odwołanie z powodu niewdzięczności. Praktyczny przewodnik z wzorami i przykładami
Zawarłeś umowę pod wpływem błędu? Uchyl się od skutków prawnych!
Złożenie oświadczenia woli pod wpływem błędu stanowi jedną z wad oświadczenia woli. Błędem jest niezgodne z rzeczywistością wyobrażenie o czynności, przy czym niezgodność może dotyczyć (...)
Jakie są skutki oświadczenia woli złożonego dla pozoru?
Zgodnie z Kodeksem cywilnym, nieważne jest oświadczenie woli złożone drugiej stronie za jej zgodą dla pozoru. Pozorność polega zatem na złożeniu oświadczenia woli (które stanowi składnik (...)
W jakim zakresie można zmienić statut fundacji?
Kształt normatywny fundacji zależy w znacznym stopniu od woli fundatora, która znajduje wyraz w dwu oświadczeniach woli: o ustanowieniu fundacji oraz w statucie. Między omawianymi czynnościami prawnymi (...)