Rolnicy zamieniający się działkami z Agencją Nieruchomości Rolnych od razu muszą uiścić różnicę cen. Dotychczas rolnicy mogli się starać o rozłożenie tych dopłat na raty. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi tłumaczy jednak, że z tej możliwości korzystało niewielu właścicieli gospodarstw rolnych, a kwoty ewentualnych dopłat nie są tak wielkie, aby trzeba było je rozkładać na raty. Ponadto - jak tłumaczy ministerstwo - możliwość rozkładania na raty jest rzadko wykorzystywana.
Dopłaty przy zamianie gospodarstw
Powiązane artykuły
Jak uzyskać dopłaty do czynszów w 2019 r.?
Program dopłat pokrywających część czynszu ruszy od początku 2019 r. Dopłaty będą udzielane do 15 lat, a ich wysokość wyniesie nawet kilkaset złotych. Kto może dostać pomoc finansową? Jak (...)
Zniesienie współwłasności - jak znieść współwłasność?
Kompletny przewodnik po zniesieniu współwłasności w 2025 roku. Dowiedz się, jak znieść współwłasność, jakie są sposoby i koszty, oraz jak uniknąć problemów prawnych.
Umowny dział spadku - kompletny poradnik prawny 2025
Kompleksowy poradnik po umownym dziale spadku w 2025 roku. Dowiedz się kiedy możesz dokonać podziału spadku, jakie są wymagania formalne i jak zalicza się darowizny na schedę spadkową.
Zachowek - kompletny przewodnik po zmianach w 2025 roku
Kompleksowy przewodnik po zachowku w 2025 roku. Dowiedz się, komu przysługuje zachowek, jak go obliczyć i jakie są nowe możliwości rozłożenia na raty oraz obniżenia wysokości.
Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
W dniu 05 października 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych (...)
Wymuś na dłużniku wykonanie orzeczonej czynności, czyli egzekucja świadczeń niepieniężnych
Tytuł egzekucyjny wystawiony przeciwko dłużnikowi może niekiedy zawierać zobowiązanie, którego przedmiotem jest dokonanie jakiejś czynności faktycznej, np. wybudowanie budynku, dopuszczenie do (...)
Wczasy pod gruszą - co kryje się pod tym pojęciem?
Pracodawca w ramach działalności socjalnej może pomóc pracownikom, ich rodzinom, a także emerytom i rencistom, którzy kiedyś pracowali w danej firmie, w zorganizowaniu wypoczynku. Jest (...)
Obowiązki wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Ze statusu wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wynikają nie tylko uprawnienia, ale również pewne obowiązki. Określają je bliżej zwłaszcza przepisy Kodeksu spółek handlowych, (...)
Sądowy dział spadku - kiedy i jak go przeprowadzić?
Wszystko o sądowym dziale spadku w 2025 roku. Kiedy warto się ubiegać, jakie dokumenty są potrzebne, ile kosztuje i jak przebiega postępowanie. Praktyczny przewodnik krok po kroku.
Pomoc de minimis w ustawie o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
Przepisy ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów stosuje się z uwzględnieniem przepisów (...)