Nie doszło do przekroczenia uprawnień przez ABW i działania na szkodę właściciela portalu Antykomor.pl.
Stwierdziła tak prokuratura rejonowa w Sieradzu, która odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie nadużycia władzy przez służby specjalne – informuje Gazeta Wyborcza.
Dziennik przypomina, że to już druga przegrana właściciela strony Antykomor.pl. Na początku czerwca sąd w Tomaszowie Mazowieckim uznał za zgodne z prawem postanowienie prokuratury o zleceniu ABW przeszukania u twórcy strony internetowej krytycznej wobec prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Autor serwisu Antykomor.pl gromadził rysunki, animacje i teksty wyśmiewające prezydenta. Była tam również gra tzw. strzelanka, w której prezydent był celem – czytamy na łamach Gazety Wyborczej.