Po rocznej przerwie Ministerstwo Sprawiedliwości wraca do przyjęć na aplikacje sędziowską i prokuratorską. Na aplikacji uczyć się ma około 250 młodych prawników. Egzamin konkursowy czeka ich w czerwcu. (...) Na listę przyjętych trafią najlepsi (szacuje się, że będzie ich od 200 do 250). Po roku nauki na aplikacji ogólnej prawników czeka kolejny egzamin. Najlepsi będą kontynuować naukę na aplikacji sędziowskiej lub prokuratorskiej.
Egzamin już w czerwcu
Powiązane artykuły
Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?
Rzeczoznawca majątkowy to osoba, która zajmuje się określaniem wartości nieruchomości. Tytuł „rzeczoznawca majątkowy” podlega ochronie prawnej. Dostęp do wykonywania tego (...)
Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?
Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)
Kto będzie mógł handlować w niedziele?
Nowe prawo wprowadza zakaz handlu w niedziele etapami, a także przewiduje cały szereg wyłączeń: i co do dni, i co do branż, w których działalność jest prowadzona. Zgodnie z zapisami ustawy, (...)
Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2021 rok
W niektórych przypadkach rodzice lub opiekunowie dzieci mogą skorzystać z odliczeń od podatku. Dowiedz się, kto i ile może odliczyć w ramach tzw. ulgi prorodzinnej?
Jak uruchamiane jest kształcenie w zawodzie?
Nowe szkolnictwo branżowe (branżowe szkoły I stopnia, branżowe szkoły II stopnia, technika i szkoły policealne) ma bazować przede wszystkim na współpracy z pracodawcami.
Nowe uprawnienia niepełnosprawnych
Z jakich nowych uprawnień np. do świadczeń medycznych mogą teraz skorzystać niektóre osoby niepełnosprawne? Jakie prawa zyskali rodzice niepełnosprawnych dzieci?
Z jakich przyczyn pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika?
Kodeks pracy daje zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy prawo rozwiązania stosunku pracy bez wypowiedzenia. Rozwiązanie może być dokonane tak z przyczyn zawinionych, jak i niezawinionych. Rozwiązanie (...)
Terminy przechowywania akt pracowniczych od 2019 r.
Jeśli pracodawca zatrudnia pracowników, to ma obowiązek przechowywania dokumentacji pracowniczej po zakończeniu przez nich pracy. Do tej pory obowiązkowy okres przechowywania dokumentacji wynosił (...)
Prawo budowlane po nowemu od września 2020 r.
Zmiany w Prawie budowlanym, wprowadzone w ustawie z 13 lutego 2020 r. uproszczą i przyspieszą proces inwestycyjno-budowlany oraz zwiększą stabilność decyzji podejmowanych w tym procesie. (...)
Forma dokumentacji pracowniczej od 2019 r.
1 stycznia 2019 r. wejdą w życie przepisy, które wprowadzą wiele ułatwień dotyczących akt pracowniczych. Przewidziano m.in. elektroniczną postać przechowywania dokumentów, skrócenie (...)