Za wyrzucenie zużytej bateryjki do kosza na zwykłe odpady grozić będzie grzywna. Przedsiębiorcy zapłacą też za wprowadzenie takich produktów na rynek. Na prawie każdej baterii przedsiębiorca będzie musiał zamieścić znak informujący, że nie można wyrzucić jej z innymi odpadami (rysunek przekreślonego śmietnika). Trzeba będzie podać też symbol metalu ciężkiego, który znajduje się w ogniwie. Ministerstwo Środowiska chciałoby, żeby niektóre nowe przepisy ustawy o bateriach i akumulatorach weszły w życie już 26 września (do tego zobowiązuje nas unijna dyrektywa 2006/66/ WE). Na razie jednak ustawa trafi pod obrady rządu i dopiero po sejmowych wakacjach będzie poddana procedurze parlamentarnej.
Grzywna za baterię
Powiązane artykuły
Ostrożnie z fajerwerkami!
Co roku w okolicy Sylwestra i Nowego Roku słyszymy o wypadkach związanych z użyciem fajerwerków! Przyczyną zdecydowanej większości wypadków jest nieprzestrzeganie instrukcji obsługi (...)
Wymuś na dłużniku wykonanie orzeczonej czynności, czyli egzekucja świadczeń niepieniężnych
Tytuł egzekucyjny wystawiony przeciwko dłużnikowi może niekiedy zawierać zobowiązanie, którego przedmiotem jest dokonanie jakiejś czynności faktycznej, np. wybudowanie budynku, dopuszczenie do (...)
Odpowiedzialność za długi małżonka hazardzisty
Dostępność za pomocą sieci Internet do zagranicznych portali e-gamblingowych i aktualna ocena legalności uczestniczenia w nich może skonfrontować wiele rodzin ze starym, ale i z nowym, problemem (...)
Odpady w 2020 r. - rejestracja, ewidencja i sprawozdawczość
Przeczytaj najważniejsze informacje i zmiany dotyczące rejestracji, ewidencji odpadów i sprawozdań o wytworzonych odpadach.
Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.
Przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce reguluje ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz rozporządzenia doń wykonawcze.