Informację o podwyżce trzeba doręczyć

Studia w szkole wyższej to nie to samo, co kupno biletu lub gazety. O podwyżce czesnego nie można więc zawiadomić studentów, wywieszając informację o niej w ogólnodostępnym miejscu na uczelni.

Tak wynika ze środowego wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Wzory umów o naukę, jakie WSHE podpisywała ze swoimi studentami, zbadał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urzędnicy krytykowali sposób, w jaki uczelnia zmieniała wysokość czesnego. Zarządzenie kanclerza o podwyżce miało być skuteczne po wywieszeniu go w gablocie w holu szkoły i w dziekanacie oraz umieszczeniu na stronie internetowej w tzw. wirtualnym pokoju studenta.

Porady prawne

Rzeczpospolita 29.09.05


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Karol wiraszka 2019-07-31 08:42:09

    Głupoty. Wystatczy po kupnie złożyć wniosek o wpisanie działki do księgi wieczystej, którą już Pani posiada. Działki zawarte w jednej księdze wieczystej to jedna nieruchomość, nie trzeba ich łączyć w jedną działkę ewidencyjną przez geodetę.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika