Jaki wzrost przeciętnej płacy miesięcznej?

Tylko do końca lutego zakładowe organizacje związkowe mają czas na porozumienie się z pracodawcami w sprawie wzrostu przeciętnej płacy miesięcznej w ich firmach w bieżącym roku. Brak takiego porozumienia upoważnia pracodawcę do samodzielnego ustalenia tego przyrostu.

Wielokrotnie nowelizowana ustawa z 16 grudnia 1994 r. o negocjacyjnym systemie kształtowania przyrostu przeciętnych wynagrodzeń u przedsiębiorców (Dz. U. z 1995 r. nr 1, poz. 2 z późn. zm.) w art. 4 uprawnia przedsiębiorców do ustalenia przyrostu przeciętnej płacy miesięcznej w drodze porozumienia z organizacją związkową uprawnioną do zawarcia zakładowego układu zbiorowego pracy. Porozumienie to powinno uwzględniać możliwości finansowe danego przedsiębiorcy oraz wskaźniki określone przez Trójstronną Komisję do spraw Społeczno-Gospodarczych lub Radę Ministrów (w razie braku uzgodnień komisji).

Porady prawne

Rzeczpospolita 14.02.2005 r.


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika