Odpowiedzialność za takie zdarzenie ponosi sprawca, często też kolejni kierowcy, bo nie zachowali ostrożności, a gdy nie ustalono winnych - sami poszkodowani. Tak może być (szczegóły zależą od ustaleń policji) po gigantycznym karambolu na wlotówce do Poznania, w którym w sobotę rano zderzyło się 41 samochodów, a kilka osób zostało rannych.
Karambol - kto odpowie za szkody?
Powiązane artykuły
Kara umowna 2025: Kompletny przewodnik prawny - kiedy stosować, jak naliczać i miarkować
? Wszystko o karze umownej w 2025 roku. Sprawdź kiedy można zastrzec karę umowną, jak ją naliczać, kiedy przysługuje miarkowanie i jakie są terminy przedawnienia. Kompletny przewodnik prawny.
A jeśli ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania?
Poznaj aktualne przepisy na 2025 rok dotyczące odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela. Dowiedz się, jak skutecznie odwołać się od negatywnej decyzji i zabezpieczyć swoje prawa.
Przyczynienie się poszkodowanego do powstania szkody, a wysokość należnego odszkodowania.
Szkoda
Zasady odpowiedzialności cywilnoprawnej administratorów i podmiotów przetwarzających dane osobowe przewidziane w RODO
Z dniem 25 maja 2018 r. na terytorium Polski weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku (...)
Immisje - czyli co zrobić, jeżeli sąsiad zakłóca korzystanie z mieszkania lub działki?
Kompleksowy przewodnik po immisjach sąsiedzkich w 2025 roku. Dowiedz się jak skutecznie bronić się przed uciążliwymi sąsiadami, jakie przysługują Ci prawa i jak dochodzić odszkodowań.
Umowa zlecenie 2025 - Co musisz wiedzieć?
Kompletny przewodnik po umowie zlecenia w 2025 roku. Minimalna stawka godzinowa 30,50 zł, obowiązki stron, składki ZUS, wypowiedzenie umowy. Aktualne przepisy i praktyczne wskazówki.
Zaliczka czy zadatek? Jaką funkcję spełnia zaliczka
Zaliczka a zadatek - poznaj kluczowe różnice prawne w 2025. Kiedy stosować zadatek, a kiedy zaliczkę? Praktyczne przykłady i aktualne przepisy Kodeksu cywilnego.
Umowa przedwstępna - kiedy i jak ją zawrzeć
Wszystko o umowie przedwstępnej: definicja, wymagania prawne, forma, skutki niewykonania, przedawnienie. Praktyczny przewodnik krok po kroku z przykładami.
Umowa zawarta przez osobę nieuprawnioną
Często podpisując umowę z daną firmą, czy instytucją, nie weryfikujemy, czy osoba podpisująca się za naszego kontrahenta jest uprawniona do jej zawarcia. Jakie mogą być konsekwencje podpisania (...)
Co zrobić, jeśli kontrahent nie realizuje umowy zgodnie z ustaleniami?
Niewykonanie lub nienależyte wykonanie obowiązków przez kontrahenta naraża go na obowiązek naprawienia szkody powstałej z tego powodu. Odrębne przepisy dotyczące poszczególnych rodzajów umów (...)