Szpitale i przychodnie otrzymają w przyszłym roku na leczenie 3,6 mld zł więcej niż obecnie.
Z planu finansowego na 2012 rok wynika, że NFZ wyda na leczenie 61 mld zł – pisze Gazeta Prawna.
Wyższe wpływy do NFZ wynikają m.in. z poprawy ściągalności składki zdrowotnej. Dzięki temu będzie możliwe podwyższenie wyceny świadczeń.
– To oznacza zaś łatwiejszy dostęp do leczenia dla pacjentów i krótsze kolejki – zapewnia na łamach dziennika Ewa Kopacz, minister zdrowia.
Szefowa resortu zapewnia ponadto, że poprawi się sytuacja placówek medycznych w województwach, które dotychczas otrzymywały najmniej pieniędzy (np. w podkarpackim). Różnice pomiędzy poszczególnymi województwami udało się zniwelować dzięki stosowanemu od trzech lat algorytmowi podziału środków.
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?
Masz inne pytanie do prawnika?
Komentarze
gini 2013-08-16 09:05:33
Nie ma co 3,6 mld więcej przy inflacji 5,5%.. to się wszystkim poprawi.
pirek 2013-08-14 17:00:23
Więcej pieniędzy na tzw. służbę zdrowia, czy dla koncernów, głównie farmaceutycznych? Od niedawna musiałem skorzystać z tzw. opieki lekarskiej - obraz nędzy i rozpaczy dla pacjenta. Lekarze, szczególnie z branży onkologicznej nie leczą pacjenta tak, aby go wyleczyć, ale żeby na nim jak najwięcej zarobić. W przemyśle medycznym, jaki mamy w Polsce, porobiły się różnego rodzaju spółki i różne koterie, które np. nie przyjmą pacjenta np. na tomokomputer w rozsądnym terminie, jeśli lekarz kierujący nie jest jest z ich bandy ( z ich bandy przyjmowany jest w czasie kilku dni). A że pacjent może umrzeć, to ich nie interesuje. Lekarz z kolei nie leczy przyczyny choroby, tylko jej objawy, ewentualnie skutki. Podległych mnie ślusarzy, którzy tak pracowali podczas naprawy maszyn wyrzucałem z pracy za głupotę i nieudolność. A tutaj cały przemysł medyczny pracuje w tak bezczelny i nieudolny sposób. Lekarze kontrolują (jeśli w ogóle), siebie nawzajem, (komisje lekarskie), czyli są niekontrolowani, brak jest mechanizmów kontroli nad lekarzami i skąd (+ parę innych przyczyn) te wynaturzenia.
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?