Komornik sprzeda rzeczy dłużnika w internecie

Przedmioty stanowiące własność niewypłacalnego dłużnika będzie wystawiał na wirtualnej licytacji, a przybicia skutkującego sprzedażą udzieli temu, kto zaoferuje najwyższą cenę.

Takie zmiany wprowadzi projekt nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego. Nad dokumentem pracuje Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego. Przedstawi go ministrowi sprawiedliwości w ciągu najbliższych tygodni - pisze Gazeta Prawna.

Nowela zakłada m.in. wprowadzenie do procedury egzekucyjnej elektronicznej licytacji ruchomości. Zainteresowani kupnem konkretnych rzeczy będą mogli zapoznać się z ich opisem, treścią opinii biegłego szacującego ich wartość, a nawet obejrzeć zdjęcia.

Porady prawne

- To ułatwi potencjalnym nabywcom podjęcie decyzji o wzięciu udziału w licytacji, tym bardziej, że często zajęte przez komornika ruchomości mają dużą wartość. Wśród nich są przedmioty o wartości historycznej, artystycznej albo wyroby ze złota lub z platyny - tłumaczy w rozmowie z gazetą prawnik Jacek Stanisławski z Kancelarii Olczyk & Kubicki.


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • ziutka 2014-02-24 15:28:37

    Nareszcie coś drgnęło w sprawie dłużników , Ale to tylko teoria w praktyce jest inaczej . Ja mam wyrok od 1994r i nie mogę od zyskać swojego długu . Dłużnik pozbył się majątku wyjechał do Francji i nic tu po komorniku . Komornik rozkłada ręce bo nie ma z czego odzyskać dług .Dłużnicy przepisują na rodzinę swój majątek i komornik nie ma prawa zająć . Takie to prawo że dłużnicy mają przewagę nad Sądami , komornikami i wierzycielami . Można robić długi i wykręcić się z nich . Tu potrzeba zmiany prawa i to kategorycznie .

  • czarnyhs 2014-02-23 14:36:33

    ciekawe czy fiskus "rozliczy" komornika od "internetowej działalności handlowej" stosownym podatkiem, jak np. allegrowiczów


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika