Zagraniczne firmy handlujące na odległość będą musiały przestrzegać polskich przepisów antyspamowych. Tak wynika z projektu noweli ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zmiany przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyraźnie przewiduje ona – zgodnie zresztą z unijną dyrektywą 2000/31/WE – że świadczenie usług drogą elektroniczną podlega prawu państwa, na którego terytorium usługodawca ma siedzibę. Firma z siedzibą w Paryżu podlega więc regulacjom francuskim, a przedsiębiorca zarejestrowany w Warszawie – polskim. Wynika to z wprowadzonej przez nowelizację tzw. zasady państwa pochodzenia. Tylko w kilku przypadkach ta ogólna zasada nie będzie działać.
Koniec ze spamem z zagranicy
Powiązane artykuły
Wypowiedzenie umowy najmu mieszkania 2025 - kompletny przewodnik krok po kroku
Jak wypowiedzieć umowę najmu mieszkania w 2025? Kompletny przewodnik po terminach, wzorach dokumentów i prawach najemcy i wynajmującego. Aktualne przepisy i praktyczne porady.
Rozliczanie wydatków na samochody prywatne w firmie
Wszystko o kilometrówce i ryczałcie samochodowym w 2025. Aktualne stawki, limity kilometrów, wymagana dokumentacja i praktyczne przykłady rozliczeń.
E-meldunek
W razie zmiany miejsca zamieszkania bądź powrotu z zagranicy i braku meldunku w Polsce, nie trzeba już iść do urzędu. Można zameldować się przez Internet.
E-meldunek - czyli jak wypełnić obowiązek meldunkowy z domu?
Zmieniasz miejsce zamieszkania? A może przyjechałeś lub wracasz z zagranicy i nie masz meldunku w Polsce? Pamiętaj, żeby się zameldować. Teraz to prostsze niż kiedykolwiek. Każdy, kto mieszka (...)
Jak odliczyć składki na ubezpieczenia społeczne w zeznaniu PIT za 2020 r.?
Podatnik, który w trakcie roku podatkowego 2018 opłacał składki na własne ubezpieczenie społeczne oraz na ubezpieczenie społeczne osób z nim współpracujących, ma prawo (...)
Nowe obostrzenia na polskiej granicy
Od 28 grudnia br. na polskiej granicy obowiązują nowe obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19. Z kwarantanny nie są już zwolnieni Polacy, obywatele państw UE, EOG oraz Szwajcarii przekraczający (...)
Dzierżawa 2025: Kompletny przewodnik prawny - umowa, obowiązki, prawo pierwokupu
Wszystko o dzierżawie w 2025 roku: jak zawrzeć umowę dzierżawy, jakie są obowiązki stron, prawo pierwokupu nieruchomości rolnych. Praktyczny przewodnik prawny z przykładami.
Koronawirus: zasady wjazdu do Polski
Na polskiej granicy stanowiącej jednocześnie granicę zewnętrzną UE wciąż obowiązują obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19. Są to zarówno ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców (...)
Kiedy przedawniają się roszczenia? Jakie są skutki przedawnienia?
Kompletny przewodnik po przedawnieniu roszczeń w 2025 roku. Terminy przedawnienia, skutki, ochrona konsumentów, mediacja i zawezwanie do próby ugodowej.
Zmiana terminów przedawnienia roszczeń
Chcąc dochodzić naszych roszczeń zawsze musimy pamiętać o terminach przedawnienia. Jest to istotne, albowiem upływ terminu przedawnienia, może spowodować wyłączenie możliwości dochodzenia przed (...)