Nie wszyscy tegoroczni aplikanci znajdą pracę w zawodzie - czytamy na łamach dzisiejszej Gazety Prawnej. Powodem jest rekordowa liczba osób, które dostały się w tym roku na aplikację oraz kryzys gospodarczy, zmuszający kancelarie do wstrzymywania rekrutacji. „Mimo opinii o braku kryzysu na rynku usług prawniczych studenci i absolwenci skarżą się, że coraz trudniej im o zatrudnienie zgodne z wykształceniem i za satysfakcjonujące wynagrodzenie" - mówiła Gazecie Prawnej Marzena Obiedzińska z ELSA Poland, dodając, że „wiele, szczególnie dużych, międzynarodowych kancelarii nie prowadzi obecnie rekrutacji z uwagi na kryzys. Biorąc pod uwagę także dużą liczbę tegorocznych aplikantów, nie jest to najłatwiejszy czas dla studentów i młodych prawników."
Kryzys gospodarczy nie ominął aplikantów
Powiązane artykuły
Jak uzyskać informację z Rejestru Zastawów?
Centralna Informacja o Zastawach Rejestrowych udziela informacji, wydaje zaświadczenia i odpisy z rejestru zastawów na podstawie danych otrzymywanych z Centrali Rejestru Zastawów. Wyżej (...)
Zakładanie spółki cywilnej - Kto i w jaki sposób może założyć spółkę cywilną?
Sprawdź jak założyć spółkę cywilną w 2025 roku. Poznaj wymagania, koszty, procedury rejestracji w CEIDG oraz zalety i wady tej formy działalności gospodarczej.
Spółka cywilna - Zasady funkcjonowania, wady i zalety spółki cywilnej w 2025 roku
Kompletny przewodnik po spółce cywilnej w 2025 roku. Dowiedz się o zasadach funkcjonowania, zaletach, wadach i nowych regulacjach podatkowych obowiązujących od 2025.
Droga konieczna jako zarzewie konfliktu właścicieli nieruchomości
Służebność gruntowa drogi koniecznej została uregulowana w art. 145 K.c. Zgodnie z § 1, jeżeli nieruchomość nie ma odpowiedniego dostępu do drogi publicznej lub do należących do tej nieruchomości (...)
W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?
Kryzys i związane z nim osłabienie gospodarki sprawiają, że firmy osiągają coraz niższe obroty. Skoro spada sprzedaż, to tym samym spada zapotrzebowanie na siłę roboczą. Aby obniżyć koszty (...)
Czy muszę odpowiadać za nie swoje długi?
Kryzys, spirala długów, lekkomyślność - niezależnie od przyczyn, jakie kierowały dłużnikiem, by zaciągał określone zobowiązania, najczęściej problem ten dotyka wszystkich osób jemu bliskich. (...)
Co zrobić, jeśli masz obligacje GetBack?
UOKiK sprawdza jak banki, domy maklerskie i sama spółka oferowały obligacje Get Back. W toku są 3 postępowania wyjaśniające. Pobierz formularz ze stronywww.finanse.uokik.gov.pl i (...)
Co to jest umowa franchisingu?
Instytucja franchisingu nie jest w polskim prawie uregulowana, natomiast o jej wykształceniu się przesądziły praktyczne korzyści jakie płyną z jej zastosowania w stosunkach między przedsiębiorstwami. (...)
Weksel - Co to jest weksel i jak może on zabezpieczyć płatność
Weksel jest dokumentem, w którym ktoś zobowiązuje się do zapłaty pewnej kwoty pieniędzy innej osobie. Treść i formę tego dokumentu dokładnie opisuje ustawa. Zazwyczaj jest on wręczany przez (...)
Skarga pauliańska - Jak odzyskać pieniądze, których pozbył się dłużnik?
Często zdarza się, iż dłużnik nie chce wypełnić zobowiązania. Jeżeli jednak posiada jakiś majątek, wówczas wierzyciel może się z niego zaspokoić. Problem pojawia się, gdy pozbywa się on (...)