Ministerstwo Pracy szuka sposobu na łatanie dziury budżetowej. Jednym z pomysłów resortu - jak donosi dzisiejsza Gazeta Wyborcza - jest „zmiana targetu" dla pieniędzy z naszych składek emerytalnych. Mniej pieniędzy miałoby iść do OFE, a więcej do ZUS. W rezultacie budżet mógłby zyskać nawet 16 mld zł w ciągu roku. Kto w takim razie straci? Przyszli emeryci, których emerytury byłyby nawet o jedną czwartą niższe - odpowiada gazeta Wyborcza.
Łatanie budżetu kosztem emerytur
Powiązane artykuły
Dla kogo świadczenie „Emerytura+”?
W maju 2019 r. ok. 9,72 miliona osób pobierających emerytury i renty otrzyma tzw. „Emeryturę+”. Jest to jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości minimalnej emerytury, która (...)
Darowizna w 2025 roku - Kompletny poradnik prawny
Wszystko o umowie darowizny w 2025 roku: forma aktu notarialnego, kwoty wolne od podatku, odwołanie z powodu niewdzięczności. Praktyczny przewodnik z wzorami i przykładami
Jak opodatkowane jest zbycie nieruchomości w CIT?
Co do zasady, przychodem z odpłatnego zbycia rzeczy lub praw majątkowych, jest ich wartość wyrażona w cenie określonej w umowie sprzedaży.
Darowizna samochodu 2025 - Formalności, podatek, umowa
Kompletny przewodnik darowizny samochodu 2025: formalności, podatek, umowa, rejestracja. Sprawdź aktualne kwoty wolne od podatku, terminy i wymagane dokumenty.
Przedsiębiorca w podróży służbowej
Przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wszelkie faktycznie poniesione i właściwie udokumentowane wydatki związane z podróżą służbową, o ile wykaże, (...)
Podstawowe zasady ustalania przychodów i kosztów w CIT
Przedmiotem opodatkowania w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych są, co do zasady, dochody osiągane przez podatnika, czyli przychód pomniejszony o koszty jego uzyskania.
Jak odliczyć składki na ubezpieczenia społeczne w zeznaniu PIT za 2020 r.?
Podatnik, który w trakcie roku podatkowego 2018 opłacał składki na własne ubezpieczenie społeczne oraz na ubezpieczenie społeczne osób z nim współpracujących, ma prawo (...)
Jak uregulować podatek w drodze potrącenia?
W zasadzie zobowiązania podatkowe oraz zaległości podatkowe wraz z odsetkami za zwłokę w podatkach stanowiących dochód budżetu państwa podlegają, na wniosek podatnika, potrąceniu z wzajemnej, (...)
Umowa dożywocia a zachowek
Chcąc przekazać bliskim swoją nieruchomość za życia, wiele osób decyduje się na dokonanie umowy darowizny. Jednakże nie jest to jedyna droga. Warto rozważyć także zawarcie z bliskimi (...)
Alimenty na dziecko w 2025 roku - Kompletny przewodnik prawny
Kompleksowy przewodnik alimentów 2025: od kiedy i jak długo płacić alimenty na dziecko, wysokość świadczeń, fundusz alimentacyjny do 1000 zł, procedura sądowa.