Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego odesłał pensję, którą dostał z CBA na swoje konto - czytamy w dzisiejszej Gazecie Wyborczej. Nie przyjął również decyzji o zawieszeniu go w czynnościach, którą podpisał nowy szef służb Paweł Wojtunik. Kamiński napisał do przełożonego CBA: "Po raz kolejny bardzo proszę o przekazanie mi świadectwa służby oraz rozliczenia należności finansowych CBA wobec mojej osoby z tytułu niewykorzystanego urlopu" - donosi Gazeta Wyborcza. Co stanie się z odesłanymi pieniędzmi? „Trafią do depozytu, gdzie będą czekać na pana Kamińskiego" - mówił gazecie rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.
Mariusz Kamiński nie przyjął pensji
Powiązane artykuły
Czy można zbyć udział w spadku?
Czy można zbyć udział w spadku? Na tak postawione pytanie, należy odpowiedzieć twierdząco. Wynika to z art. 1051 kodeksu cywilnego, który stanowi, że spadkobierca, który spadek przyjął, (...)
Przeliczenie świadczenia lub kapitału początkowego z uwzględnieniem wynagrodzenia minimalnego
Jeśli do ustalenia podstawy wymiaru emerytury, renty lub kapitału początkowego ZUS przyjął „wynagrodzenie zerowe”, to zainteresowany może zgłosić wniosek o ponowne ustalenie wysokości (...)
Zasiłek macierzyński 2025 - wysokość, wymiar urlopu, warunki przyznania
Kompletny przewodnik po zasiłku macierzyńskim w 2025 roku. Sprawdź wysokość świadczenia, długość urlopu, nowe zasady dla wcześniaków i wszystkie warunki przyznania.
Jak wrócić do nazwiska noszonego przed ślubem?
Osoba po rozwodzie, która chce wrócić do nazwiska, które było przez nią noszone przed ślubem, może - aby to załatwić - umówić się na wizytę w urzędzie stanu cywilnego (USC) albo ? jeżeli (...)
Jakie są sposoby realizacji weksla?
Szybkie uzyskanie gotówki jest niezwykle ważne dla sprawnie działającego przedsiębiorcy. Niekiedy przynajmniej już samo zaspokojenie części wierzytelności jest zasadniczym czynnikiem pozwalającym (...)
Zarachowanie zapłaty - jak zaliczyć wpłatę dłużnika, która nie starcza na pokrycie wszystkich długów?
Gdy dłużnik ma kilka zobowiązań wobec tego samego wierzyciela, istotną kwestią jest okoliczność, na który z długów zaliczyć dokonaną przez dłużnika wpłatę (np. ratę), która nie wystarcza (...)
Współuprawnieni i współzobowiązani - czyli co to jest solidarność?
Niejednokrotnie zdarza się taka sytuacja, gdy samodzielne dokonanie pewnej czynności może się wydawać trudne lub niemalże niemożliwe, a co najmniej ryzykowne. Reguła ta ma zastosowanie w każdej (...)
Co oznacza stwierdzenie, że jestem bezpodstawnie wzbogacony?
Źródłem bezpodstawnie uzyskanej korzyści mogą być zdarzenia różnego rodzaju. Stwierdzić zatem należy, że odpowiedzialność z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia obciąża wzbogaconego niezależnie (...)
Sukcesja firm jednoosobowych
Nowe przepisy wychodzą naprzeciw potrzebom tzw. firm jednoosobowych, które stanowią ogromną większość polskich przedsiębiorstw. Dzięki tym rozwiązaniom, w przypadku śmierci przedsiębiorcy, (...)
Jak uznać ojcostwo w urzędzie stanu cywilnego?
Nie masz ślubu z kobietą, która urodzi lub urodziła twoje dziecko? Dziecko urodziło się już po rozwodzie? Sprawdź, co zrobić, żeby formalnie zostać jego ojcem.