Na co należy uważać w kontaktach z prasą?
Do lokalnego polityka z południa Polski zadzwonił dziennikarz. Poprosił go o komentarz na temat pana X. Polityk, na nic nie bacząc, powiedział, że „pan X to kawał złodzieja, oszusta i łotra”. Rzucił też wiele innych niecenzuralnych słów. Zastrzegł, że mówi je „prywatnie”. Jakież było jego zdumienie, gdy wypowiedziane przezeń słowa ukazały się w prasie i wywołały niemałą burzę.
(...)W uzasadnieniu sąd uznał, że nie ma prywatnych rozmów z dziennikarzami, jeśli ci uzyskują informację celem wykorzystania jej w prasie.
(...)— Zgodnie z prawem prasowym obowiązek udzielenia informacji spoczywa na kierowniku jednostki organizacyjnej lub jego zastępcy, rzeczniku prasowym oraz innej upoważnionej osobie. Innym osobom nie można, co prawda, zabronić kontaktów z prasą, ale prawo nie nakłada na nich tego obowiązku — dodaje Mateusz Duszyński, prawnik z kancelarii Gide Loyrette Nouel.
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?