NIE dla ACTA - dziś manifestacja jutro konferencja

25.4.2012

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Jak piszą organizatorzy "Walka Trwa!". Dziś o 18:00 przeciwnicy ACTA wyjdą na ulicę Krakowa.

Powody:
1. NIE dla INDECT – system, który pozwoli na o wiele bardziej zwiększoną automatyczną kontrolę obywateli - nie dajmy odebrać swojej wolności.
2. NIE dla podsłuchów - W Polsce jest ponad milion podsłuchów! Jesteśmy ciągle kontrolowani - wydaje Ci się, że nie jesteś? Nigdy nie obraziłeś władzy, z Twoich znajomych nikt nigdy tego nie zrobił? Nie łamiesz przepisów - będziesz dawał sobie całe życie wchodzić na głowę?
3. NIE dla ignorowania nas - 25 kwietnia mija termin ultimatum. Polski rząd nie wycofał się z ACTA. Ta umowa nadal zagraża naszej wolności! Po raz kolejny zostaliśmy zlekceważeni!
4. NIE dla kryminalizacji ruchów społecznych - na dokładkę państwo postanowiło skryminalizować największy protest społeczny. Władza uznała, że w świetle prawa nasza styczniowa demonstracja była nielegalna. Chce nas zastraszyć! Jeden z działaczy został oskarżony o prowadzenie nielegalnego zgromadzenia w dniu 25 stycznia i grozi mu 1000 zł grzywny. Na jego miejscu mógłby być każdy z nas, bo zorganizowaliśmy się sami, spontanicznie.
5. NIE dla kradzieży podpisów do referendum - w związku z referendum ACTA pojawiły się wątpliwości co do uczciwości i rzetelności pracy na Poczcie Polskiej. Pokażmy, że jesteśmy przeciwko praktykom rodem z PRL!
Dla wielu ludzi zapewne są ważniejsze sprawy niż ACTA, INDECT, podsłuchy czy kryminalizacja ruchów społecznych - natomiast ACTA i INDECT uderzają w... możliwość zorganizowania się - bez Internetu czy wolności spotkań będzie dużo trudniej zorganizować się przeciwko czemukolwiek innemu! Dlatego jeśli zależy Ci na tym kraju, to przyjdź!

Porady prawne

Natomiast 25 kwietnia od 13:00 do 19:00 w Krakowskiej Akademi (aula B08) odbędzie się I Konferencja "Świat po ACTA, reforma praw na dobrach niematerialnych"

Program:
13:00-14:30 System (nie)działa?
Czemu ludzie wyszli na ulice? Komu odpowiada obecne prawo, a kto chce zmian?
14:45-16:15 B@riery
Co blokuje rozwój? Co będzie zarzewiem kolejnych konfliktów? Co spowoduje powrót protestujących na ulice?
16:30-18:00 Pomysł na jutro
Jak poradzić sobie z obecnie narastającym konfliktem? Gdzie szukać rozwiązań? Jak będzie wyglądało prawo przyszłości?


W panelach udział wezmą:
Iga Bałos (WPiA KA), Konrad Gliściński (WPiA UJ), Józef Halbersztadt (ISOC-PL), dr Paweł Jochym (Wikipedia), dr Mateusz Klinowski (WPiA UJ), dr Michał Komar (ZAiKS), Jarosław Lipszyc (Fundacja Nowoczesna Polska), Kamil Śliwowski (Centrum Cyfrowe), dr Anna Nacher (ISA UJ), prof. dr hab. Paweł Soroka (Polskie Lobby Przemysłowe), dr Jan Sowa (Ha'art), Michał „Rysiek” Woźniak (FWiOO)


Dyskusję moderować będzie Edwin Bendyk

Organizatorzy dziękują Krakowskiej Akademii im Andrzeja Frycza Modrzewskiego za stworzenie przestrzeni do debaty.

Dojazd: tramwaje 11 i 20. Przystanek Zabłocie.

Dołącz do wydarzenia na facebooku

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne