Około 10 000. osób zrezygnowało w tym roku z członkostwa w otwartych funduszach emerytalnych. Głównie po to, aby uzyskać świadczenie przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego. Od dwóch lat lawinowo przybywa osób ubiegających się o emerytury. Tendencja ta może się utrzymać także w tym roku. Zwłaszcza że w pierwszym kwartale ZUS przyznał 86 000. emerytur. To rekord. W analogicznym okresie 2006 r. było ich 23 000, w 2007 r. - 27 000, a w 2008 r. - 57 000.
Polacy wolą ZUS od OFE
Powiązane artykuły
Wydziedziczenie 2025 - Przewodnik krok po kroku. Kiedy i jak wydziedziczyć spadkobiercę?
Kompletny przewodnik po wydziedziczeniu w 2025 roku. Poznaj 3 przyczyny wydziedziczenia, procedurę, skutki prawne i najnowsze orzecznictwo. Sprawdź jak skutecznie sporządzić testament.
Rady dla zarządcy sukcesyjnego
Ponad 12,5 tys. przedsiębiorców złożyło już wniosek o ustanowienie zarządcy sukcesyjnego, (z czego w ponad 830 przypadkach sprawowany jest zarząd sukcesyjny). Przedsiębiorcy zyskali (...)
Nowe obostrzenia na polskiej granicy
Od 28 grudnia br. na polskiej granicy obowiązują nowe obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19. Z kwarantanny nie są już zwolnieni Polacy, obywatele państw UE, EOG oraz Szwajcarii przekraczający (...)
Jak wysłać pismo ogólne online?
Podanie, wniosek, zażalenie, żądanie czy wyjaśnienie – nie musisz iść do urzędu, by złożyć tam tego rodzaju pisma. Nie potrzebujesz umawiania wizyty. Pieczątkę zamień na Profil Zaufany, (...)
Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?
Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)
Nabycie własności rzeczy od nieuprawnionego do jej rozporządzania (od niewłaściciela)
Na gruncie prawa cywilnego obowiązuje zasada (zupełnie zresztą oczywista), że nikt nie może przenieść na drugiego więcej praw niż sam posiada. Zasada ta oznacza, że nie można przenieść, czy (...)
W jakim zakresie można zmienić statut fundacji?
Kształt normatywny fundacji zależy w znacznym stopniu od woli fundatora, która znajduje wyraz w dwu oświadczeniach woli: o ustanowieniu fundacji oraz w statucie. Między omawianymi czynnościami prawnymi (...)
Jak odwołać testament?
Testament jest odwołalny. Spadkodawca może więc w każdej chwili go odwołać, oczywiście przed swoją śmiercią. Niektórzy uważają, iż testament można odwołać w dowolny sposób. Jednak, z (...)
Przewłaszczenie na zabezpieczenie jako sposób zabezpieczenia wierzytelności
Przewłaszczenie na zabezpieczenie mimo pozorów, które wynikają z nazewnictwa jest instytucją dość prostą w swej konstrukcji. Polega na tym, że osoba, która domaga się udzielenia kredytu przez (...)
Kto może być niegodny dziedziczenia?
Niegodność dziedziczenia jest instytucją prawa spadkowego unormowaną w art. 928 Kodeksu cywilnego. Jej celem jest pozbawienie prawa do dziedziczenia spadkobierców, którzy dopuścili się względem (...)