Przesłanki wniesienia protestu w zamówieniach publicznych
Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 17 lipca 2003r., będącej odpowiedzią na pytanie prawne Sądu Okręgowego w Warszawie, odniósł się do możliwości wniesienia protestu przez uczestnika postępowania w sprawie o zamówienie publiczne w sytuacji, gdy uchybienia w postępowaniu dotyczą innego uczestnika tego postępowania.
Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego:
Powzięcie przez uczestnika postępowania o zamówienie publiczne w drodze przetargu nieograniczonego wiadomości o uchybieniach skutkujących wykluczeniem z postępowania innego uczestnika lub odrzuceniem jego oferty nie stanowi podstawy do wniesienia protestu. Protest może zostać skutecznie wniesiony w ciągu siedmiu dni od dnia powzięcia wiadomości o złożeniu przez zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie wykluczenia z postępowania lub odrzucenia oferty, a w razie zaniechania przez zamawiającego złożenia takiego oświadczenia woli, siedmiodniowy termin do złożenia protestu liczy się od dnia zawiadomienia uczestnika o wyborze oferty.

Uchwała SN z dnia 17 lipca 2003r., sygn. III CZP 44/03, źródło: biuletyn SN.
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?