Osoby ubiegające się o wsparcie na założenie mikrofirmy na terenach wiejskich będą mogły przesłać wniosek pocztą. Obowiązujące w tej chwili przepisy pozwalają na złożenie takiego dokumentu tylko osobiście lub przez upoważnioną osobę. Takie rozwiązanie prowadziło do dramatycznych sytuacji, kiedy przed konkursami tysiące osób koczowało przed oddziałami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, aby jak najszybciej złożyć stosowny wniosek. Kolejność rejestracji w urzędzie miała bowiem często decydujące znaczenie dla uzyskania unijnego wsparcia.
Ułatwienia dla zakładających firmę na terenach wiejskich
Powiązane artykuły
Fundusze europejskie na start firmy
Fundusze europejskie dają wiele możliwości uzyskania dofinansowania na założenie swojej firmy. Jeżeli ktoś ma pomysł na biznes, warto postarać się o środki unijne, które pomogą wystartować. (...)
Jak zarejestrować firmę przez bank?
Już ponad tysiąc przedsiębiorców skorzystało z możliwości rejestracji firmy za pomocą bankowości elektronicznej. Korzystasz z bankowości elektronicznej i myślisz o założeniu własnej (...)
„Opieka 75+” w 2019 roku
Program „Opieka 75+” realizowany jest w gminach miejskich, wiejskich, miejsko-wiejskich do 60 tys. mieszkańców. Gminy, które przystępują do realizacji programu, uzyskują (...)
Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
Szczegółowy przewodnik jak założyć spółkę z o.o. w 2025 roku. Koszty, terminy, wymagane dokumenty i procedury krok po kroku - zarówno online przez S24 jak i tradycyjnie.
Dziedziczenie ustawowe 2025 - kompletny poradnik prawny
Dziedziczenie ustawowe w Polsce 2025 ? Kto dziedziczy po zmarłym? ? Kolejność spadkobierców ? Nowe przepisy ? Niegodność dziedziczenia ? Praktyczne przykłady
Jakie dokumenty musi mieć przy sobie kierowca w 2025 roku?
Aktualne przepisy 2025: Które dokumenty kierowca musi mieć przy sobie? Prawo jazdy, dowód rejestracyjny, polisa OC - sprawdź co się zmieniło!
Od 1 października pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego
Od 1 października 2018 r. kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu i polisy OC. Kierowcy nie będą musieli wozić wspomnianych dokumentów, bo dane pojazdu (...)
Kto i co podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych precyzyjnie wskazuje, w jakim wypadku dany podmiot podlega opodatkowaniu na mocy jej przepisów. Określa także, jakie dochody podlegają (...)
„Mały ZUS” od 1 stycznia 2019 r.
Prowadzący firmę, która nie osiąga wysokich przychodów, od 1 stycznia 2019 r. będzie mógł opłacać składki na ubezpieczenia społeczne od podstawy wymiaru, której wysokość (...)
Spadek 2025: Co Możesz Odziedziczyć?
Spadek w Polsce 2025 - wszystko o prawach i obowiązkach spadkobierców. Aktualne przepisy, fundacja rodzinna, niegodność dziedziczenia, zachowek. Praktyczne wskazówki prawne.