W jakich miastach więcej zapłacisz za bilet?
Rosnące ceny paliwa spowodowały wzrost cen biletów komunikacji miejskiej.
- Żadne firmy analityczne współpracujące z nami nie przewidziały tak dużego wzrostu cen paliwa. Wstępnie szacujemy, że tylko z tego powodu koszty naszej działalności wzrosną o kilkanaście milionów złotych w skali roku – mówi w rozmowie z Gazetą Prawną Sławomir Ślubowski z Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie.
Leszek Krawczyk z Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku przyznaje natomiast, że miasto musi dopłacać aktualnie do transportu zbiorowego o 10 – 15 proc. więcej, niż załozono w budżecie na ten rok. Podobnie jest we Wrocławiu, gdzie nastąpił 16-proc. wzrost kosztów w stosunku do tego, co tamtejsze MPK zakładało jeszcze pół roku temu.
Gazeta Prawna pisze, że coraz więcej samorządowych budżetów nie jest w stanie udźwignąć rosnących kosztów transportu. Dlatego decydują się na podwyżki cen biletów. Drożej jest lub za chwilę będzie m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Opolu i Zielonej Górze.
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?