Za nowe przepisy zapłacą wszyscy kierowcy

Rząd pracuje nad ustawą, która może doprowadzić do wzrostu cen części zamiennych do aut.

Chodzi o planowaną ustawę o dopuszczeniu pojazdów do ruchu autorstwa Ministerstwa Infrastruktury – informuje Rzeczpospolita.

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych twierdzi, że za zmiany zapłacą kierowcy. Dlaczego? Resort chce zmusić producentów do homologowania wszystkich typów części samochodowych – nieważne czy mają one wpływ na bezpieczeństwo i ochronę środowiska, czy też nie.

Według Alfreda Franke ze stowarzyszenia doprowadzi to do tego, że zmniejszy się produkcja części w Polsce. Odczuje to budżet państwa, a ponadto stracą kierowcy, którzy będą musieli więcej zapłacić za części zamienne.

Porady prawne

Projekt ustawy wprowadzi też ograniczenie ponownego używania części regenerowanych. Rzeczpospolita przypomina, że są one tańsze o 30 – 40 proc. od nowych.


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Stary 2013-07-18 11:36:58

    PKS już prawie padł. Wystarczy popatrzeć jak kopcą ich autobusy. Jak podniosą jeszcze cenę części to całkiem przestaną je remontować. Z ciężarowymi samochodami jest niewiele lepiej. Przewozy drastycznie drożeją z powodów opłat drogowych. Jak dojdą drogie części zamienne to obraz będziemy mieć jak po wojnie. A gdzie ekonomia? Wszak regeneracja to zawsze była olbrzymia oszczędność materiałów, a i rynek pracy dla wielu fachowców. Ale Rząd nienasycony szuka tylko kasy. Po nich choćby potop. Wydaje mi się że myśląca część Polaków powinna dać temu odpór i wyraz w nadchodzących wyborach. Inaczej ten piękny kraj stanie się skansenem średniowiecza.

  • zniesmaczony 2013-07-12 20:22:07

    Tak żle jest tylko za Tuska i jego kolesi!!! Nigdy nie było, aż tak źle - czyli wyzysk i olewanie Polaków


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika