Firmy walczące o zamówienia publiczne w Internecie potrafią zejść nawet do jednej trzeciej początkowej ceny. Od ponad dwóch miesięcy wszyscy zamawiający mogą bezpłatnie korzystać z udostępnionej przez Urząd Zamówień Publicznych platformy do przeprowadzania licytacji elektronicznych. Na razie niewielu odważyło się skorzystać z możliwości, jakie stwarzają nowe technologie. Chociaż w systemie zarejestrowało się już ponad 300 urzędników, na udzielenie zamówienia tą drogą zdecydowało się jedynie kilkunastu.
Zamówienie publiczne przez internet
Powiązane artykuły
Umowa o dzieło 2025 - na czym polega i jak zawrzeć?
Kompleksowy przewodnik po umowie o dzieło w 2025 roku. Dowiedz się o nowych zmianach, ozusowaniu, różnicach wobec umowy zlecenie i jak prawidłowo zawrzeć umowę o dzieło.
Kiedy umowa o dzieło się kończy?
Umowa dzieło kończy się przede wszystkim: z chwilą odebrania dzieła przez zamawiającego, w wyniku jednostronnego odstąpienia od umowy z określonych prawnie przyczyn lub wskutek umownego rozwiązania (...)
Jak wysłać pismo ogólne online?
Podanie, wniosek, zażalenie, żądanie czy wyjaśnienie – nie musisz iść do urzędu, by złożyć tam tego rodzaju pisma. Nie potrzebujesz umawiania wizyty. Pieczątkę zamień na Profil Zaufany, (...)
Jak zgłosić przez Internet zgubienie dowodu osobistego?
Nie trzeba wracać z wakacji, aby zgłosić zaginięcie lub uszkodzenie dowodu osobistego. Można to zrobić przez Internet.
Ulga na internet w rozliczeniu PIT za 2020 r.
Podatnik, który w roku podatkowym płacił za użytkowanie sieci Internet ma prawo, po spełnieniu dodatkowych warunków, odliczyć od dochodu (przychodu) ponoszone przez siebie z tego tytułu (...)
Odstąpienie od umowy o dzieło po upływie terminu do jego wykonania
Zawierając umowę o dzieło Przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a Zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. Często może dojść do sytuacji, iż upłynął już (...)
E-meldunek
W razie zmiany miejsca zamieszkania bądź powrotu z zagranicy i braku meldunku w Polsce, nie trzeba już iść do urzędu. Można zameldować się przez Internet.
Zaliczka czy zadatek? Jaką funkcję spełnia zaliczka
Zaliczka a zadatek - poznaj kluczowe różnice prawne w 2025. Kiedy stosować zadatek, a kiedy zaliczkę? Praktyczne przykłady i aktualne przepisy Kodeksu cywilnego.
Jak zgłosić wyjazd za granicę?
Każdy, kto wyjeżdża za granicę na dłużej niż 6 miesięcy bądź planuje na stałe wyjechać z Polski, musi zgłosić swój wyjazd najpóźniej w dniu, w którym opuszcza kraj. (...)
Użytkowanie wieczyste 2025 | Aktualne przepisy i stawki
Wszystko o użytkowaniu wieczystym w 2025 roku: aktualne przepisy, stawki opłat, przekształcenie we własność, terminy i praktyczne porady. Kompletny przewodnik prawny.