Zmiana operatora bez zmiany numeru telefonu

Przepisy są dla abonentów korzystne. Sytuację poprawiło jeszcze nowe prawo telekomunikacyjne, które obowiązuje od 3 września tego roku. Dobrze wiedzieć, jakie przysługują nam prawa wobec operatorów, jakich informacji powinni dostarczać.
(...)
Przepisy pozwalają zachować numer, gdy abonent zmienia: miejsce zamieszkania, rodzaj usługi (np. zmiana z systemu PSTN na ISDN), a także gdy zmienia operatora (wybiera inną sieć). Zachować wolno nie tylko numer telefonu stacjonarnego, lecz także komórkowego. Zainteresowani niewątpliwie są tym klienci Telekomunikacji Polskiej (z usług spółki korzysta ponad 90 proc. wszystkich abonentów). Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty na wniosek operatora może jednak zawiesić realizację tego uprawnienia, gdy operator nie może temu sprostać ze względu na brak możliwości technicznych.

Porady prawne
URTiP określi czas, w którym operator ma przystosować sieci do przenoszenia numerów.


Rzeczpospolita 23.09.2004 r.


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika