Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

książeczka sanepidowska

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam

    Studiuję na Uniwersytecie Medycznym i muszę wyrobić książeczkę sanepidowską. Z dziekanatu dostałam skierowanie i udałam się do Sanepidu. Pani mi powiedziała, że skierowanie nie jest jej do niczego potrzebne, ponieważ koszt i tak będzie wynosił 99zł. Z tego co wiem to istnieje ustawa, która mówi, że studenci kształcący się do zawodu, w ktorym mogą być przenoszone choroby zakaźne, nie płacą za badanie. Jak to, więc jest? Powinnam Pani przedstawić tą ustawę? Nie ukrywam, że 99zł to jest teraz dla mnie bardzo duży wydatek.

    Pozdrawiam

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Własność pracowniczej książeczki zdrowia

    Pracownik jest zatrudniony po raz pierwszy w mojej firmie. Jest to jego kolejna praca z tym że wcześniej pracował u innych pracodawców. Chciałabym wiedzieć czyją własnością jest pracownicza książeczka zdrowia i czy po skończonym stosunku pracy mam na żądanie pracownika ją mu wydać, czy nadal przechowywać w aktach?

  • Książeczka RUM

    Czy posiadajac stałe zameldowanie w Polsce i posiadajac książeczkę rum-u, mimo iż nie opłaca się żadnych składek, można korzystać z porad lekarskich? Co to są ksiażeczki rum-u i komu sie one przysługują? jakie ma się uprawnienia posiadając taką książeczkę?

  • Zagubienie książeczki wojskowej

    Zaginęła mi (jakieś 13 lat temu) książeczka wojskowa. Co powinienem zrobić (zgłosić, wyrobić nową) i jakie sankcje karne mi grożą?

  • Ubezpieczenie dziecka za granicą

    Córka wyjeżdża za granice - ma 8 lat. Czy do ubezpieczenia w NFZ wystarczy moja książeczka ubezpieczeniowa jako dokument czy może powinnam dziecku zrobić inną? Zupełnie nie wiem jak to wygląda.

  • Zajęcie oszczędności przez wierzyciela

    Czy wierzyciel może dokonać zajęcia wkładu oszczędnościowego na książeczce PKO BP, jeżeli książeczka nie należy do dłużnika, ale dłużnik ma do niej udzielone pełnomocnictwo pełne?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane