Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

oddawanie krwi i rozliczenie PIT 2011

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Jak odliczyć wartość oddanej krwi w PIT? Ktoś się z osób na tym forum interesuje tym tematem? Ja dopiero zacząłem oddawać krew więc do tej pory nawet nie wiedziałem że za oddawanie mogę sobie odliczyć coś od podatku.

Odpowiedz Cytuj
  • najkrótsza droga, to telefon do punktu gdzie oddaje pan krew i poinformowanie ich ze chce pan rozliczyc sie z fiskusem za oddaną krew, oni przygotują panu papiery pan je tylko dobiera i już pan wie co i ile. ogolnie mozna sie rozliczyc za kady oddany litr krwi.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:

• Rozliczenie straty

W zeszłym roku uzyskałem stratę ze sprzedaży akcji. Otrzymałem PIT-8c, gdzie ta strata jest wykazana. Czy mam obowiązek składania deklaracji PIT-38 wobec poniesionej straty i czy otrzymany PIT-8c wystarczy, żeby zachować prawo do rozliczenia straty w następnych latach?

• Formularz rozliczenia renty z Francji

Moja mama pobiera rentę w Polsce, na którą otrzymuje rozliczenie roczne w postaci PIT 40. Dodatkowo Mama pobiera rentę z Francji. Renta ta obsługiwana jest przez bank PKO BP, który co miesiąc pobiera zaliczki na podatek i składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Bank przesyła rozliczenie roczne w postaci PIT 11. Na jakim formularzu PIT powinienem rozliczyć Mamę? W zeszłym roku był to PIT 37, w którym była rubryka "renty zagraniczne". W tym roku mam wątpliwości.

• Rozliczenie roczne a świadczenia z ZUS

W 2006 roku byłam na zwolnieniu chorobowym, a później na urlopie macierzyńskim. W tamtym czasie otrzymywałam świadczenia z ZUS. Czy za ten okres powinnam otrzymać z ZUS PIT do rozliczenia rocznego?

• Powództwo o zaprzeczenie ojcostwa - dowody

Jakie dowody można wysunąć przy powództwie o zaprzeczenie ojcostwa?

• Wspólna ściana z sąsiadem

Buduję dom szeregowy. Muszę dokonać rozliczenia wspólnej ściany z sąsiadem. Kiedy rozliczenie powinno nastąpić, czy jeszcze przed moimi pracami budowlanymi? Według jakich cen rozliczenie powinno nastąpić: kosztorysu, rzeczywistych poniesionych na podstawie rachunków? Sąsiad odliczył już koszty tej ściany w rocznym PIT-cie. Czy w momencie nierozliczenia sąsiad może wstrzymać mi budowę?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane