Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

sprzedaż auta po leasingu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • chciałem zapytać,jak wygląda sprawa sprzedaży auta, którezostało niedawno wykupione za 1% wartości z leasingu.czy trzeba odczekać pół roku?jakie podatki należy opłacic po sprzedaży i czy się to opłaca?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Indywidualne tablice rejestracyjne

    Czy po wypadku samochodowym, tablice rejestracyjne o wyznaczniku indywidualnym można używać do innego samochodu? Czy są one przypisane do osoby czy do samochodu?

  • Leasingowanie programów komputerowych

    Czy przedmiotem umowy leasingu mogą być programy komputerowe?

  • Sprzedaż auta poleasingowego

    Wykup auta poleasingowego następuje w miesiącu listopadzie bieżącego roku. W tym miesiącu firma stanie się jego właścicielem. Kwota wykupu auta jest to 6400 PLN, ale firma nie ma pieniędzy na wykup auta. Chcemy sprzedać auto osobie prywatnej, która jednocześnie wplaci nam kwotę 6400 zł by zrealizować wykup auta, a jednocześnie będziemy zobowiązani do sprzedaży tego auta osobie prywatnej za kwotę wykupu tak jak w umowie. Czy firma może sprzedać auto za kwotę wykupu przedmiotu leasingu, jeśli sytuacja finansowa firmy nas do tego zmusza? Czy firma wystawia fakturę VAT od sprzedaży tego samochodu?

  • Podatek VAT przy wykupie samochodu leasingowanego

    Czy w przypadku wykupu z leasingu samochodu osobowego używanego leasingodawca nalicza podatek VAT?

  • Sprzedaż samochodu poleasingowego a korekta VAT

    Wykupiłam na fakturę z dn. 29.11.2007 r. samochód osobowy poleasingowy za kwotę 7672,13 zł netto + VAT 1687,87 = 9360,00 zł brutto. Samochód był wprowadzony do środków trwałych i amortyzowany. W dn. 20.03.2009 r. samochód został sprzedany za kwotę 29000,00 zł, jako sprzedaż zwolniona, bez VAT. W rozliczeniu KPiR za miesiąc marzec przychód ze sprzedaży został zaliczony do opodatkowania z uwzględnieniem amortyzacji pozostałej do końca okresu amortyzowania. Jeżeli chodzi o rozliczenie VAT-u za miesiąc 3.2009 r. kwota 29000,00 zł została ujęta w deklaracji VAT-7 na str. I rubr. 20 jako sprzedaż zwolniona, natomiast korekta VAT str. II deklaracji; rubryka 50 pozostawia wątpliwości w różnej interpretacji par. 91 ustawy o podatku VAT. Wartość zakupu mniejsza od 15000,00 i po wykupie okres użytkowania dłuższy niż 1 rok. Jak prawidłowo powinnam rozliczyć w miesiącu marcu 2009 r. sprzedaż tego samochodu VAT - z korektą, czy bez?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane