Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Niestawienie się POZWANEGO przed Sądem

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  Sytuacja jest taka:
  1. Kilka lat (!) po umorzeniu świadczeń alimentacyjnych, pozwanemu zarzuca się niesłuszne pobieranie alimentów.
  2. Pierwsza rozprawa miała miejsce i została odroczona "z terminem z urzędu" m.in. z powodu licznych braków dokumentacji.
  3. Odpis sprawy został dostarczony pozwanemu przez Policję.

  Należy w tym miejscu wspomnieć, że zarzut jest błędny, niezasadny i nieprawdziwy. Jednym z zarządzeń Sądu jest ustalenie numerów przeszłych spraw i egzekucji, które POTWIERDZAJĄ niesłuszność zarzutu i "same się bronią" tzn. udowadniają zarówno zasadność pobierania alimentów jak i ich egzekucji - prawomocnym wyrokiem Sądu.

  Prawdopodobnie nastąpi kolejna rozprawa (w nieznanym jeszcze terminie) i tu 2 pytania:
  1. Czy i jakiego typu karę/kary/konsekwencje może narzucić Sąd Rodzinny pozwanemu za niestawienie się na rozprawie?
  2. Czy istnieje możliwość, że po zobaczeniu przeszłych wyroków, Sąd jeszcze w trakcie czasu odroczenia sam uzna zarzut za niedorzeczny i w ogóle już do żadnej dalszej rozprawy nie dojdzie?

  Z góry dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz Cytuj
 • Lucy
  Wysłany: 2017-03-19 11:36:21

  Witam! MM wstawić się w sądzie ale okoliczności powodują, że nie mam takiej możliwości. Sprawa ,, podobno'' dotyczy zamknięcia konta bankowego i uregulowanie płatności (trzy raty) po zmarłym 3 lata temu. Podobna jak twierdzi żona zmarłego nie mogła zamknąć konta i nie mam pojęcia czy spłaciła ostatnie raty. Czy moja obecność jest konieczna? Jeśli nie to jakie będą konsekwencje jeśli nie będę na rozprawie. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane