Powód zmniejszenia alimentów

Pytanie:

"Płacę systematycznie alimenty i w zależności od poprawienia się mojej sytuacji materialnej, sam podnosiłem kwotę. Jednak wstąpiłem w związek małżeński, z którego narodziło się dziecko. Czy jest to okoliczność dla Sądu do zmniejszenia kwoty alimentów? Podkreślam, że sytuacja materialna żony nie uległa pogorszeniu, ani potrzeby dzieci nie zwiększyły się, natomiast ja, zakładając nową rodzinę, mam dodatkowe obciążenia finansowe. "

Odpowiedź prawnika: Powód zmniejszenia alimentów

Jest Pan zobligowany do płacenia alimentów w wysokości wskazanej przez sąd. Nawet jeżeli kwotę tę Pan zwiększał, ale ponad to co zasądził sąd, to nadal obowiązuje Pana kwota wskazana w wyroku. Nie ma więc potrzeby występować do sądu o obniżenie alimentów.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika