Odroczenie rozprawy ze względu na chorobę

Pytanie klienta:

""Wniosłam do sądu pozew o rozwód z winy męża. Nie doszło do pojednania na pierwszej rozprawie rozwodowej. Na drugą mąż nie zjawił się, przedstawiając zwolnienie lekarskie i prosząc o przesunięcie terminu rozprawy. Jak długo sąd będzie tolerował jego ewentualne kolejne zwolnienia? Czy następna rozprawa może odbyć się zaocznie bez jego udziału?""

Odpowiedź prawnika:

Zwolnienie lekarskie stanowi usprawiedliwienie niestawiennictwa na rozprawie. Stanowi też „przeszkodę, której nie można przezwyciężyć” w rozumieniu art. 214 kpc. Oznacza to, że jego przedstawienie zawsze prowadzi do odroczenia rozprawy. Rozprawa może się odbyć bez względu na niestawiennictwo jednej ze stron jeżeli to jest nieusprawiedliwione. Jeżeli mąż będzie dostarczał zwolnień wystawianych przez lekarza medycyny rozprawy będą odraczane.

Michał Włodarczyk - Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.