Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Opłata sądowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • -
    Wysłany: 2001-05-07 00:00:00

    Jaka jest obecnie stawka wpisu przy pozwie z powództwa cywilnego ?

    (Jarekmaj)

    Odpowiedz Cytuj
  • fuga
    Wysłany: 2001-06-30 00:57:58

    do 10 000 - 8% nie mniej niż 30 zł 10001 - 50 000 - od pierwszych 10 tys - 800, od nadwyżki - 7% 50001-100000, od pierwszych 50 tys - 3600, nadw - 6% pow 100 000 - od pierwszych 100 000 - 6600, od nadw - 5% rozp Min Sprawiedl - 17 XII 1996
  • Reklama

  • Witam. Chciałbym się dowiedzieć ile wynosi opłata sądowa w sprawie podział spadku. Z góry dziękuję za odpowiedź!
  • Dostałem pismo z sądu w sprawie uzupełnienia braków w terminie 7 dni - chodzi o uiszczenie opłaty za pozew. To co mnie zdziwiło to kwota - 46zł. Wartość przedmiotu sporu to 904 zł. Znalazłem informację że do 2 tyś złotych jest opłata stała 30 zł a od 2-5 tys 100 zł. To co wyliczył \"sąd\" to 5%. Czy jest to błąd?
  • To nie błąd. Opłata stała dotyczy postępowania uproszczonego. O tym jakie toczyć się będzie decyduje Sędzia. 46 zł to prawidłowo wyliczone 5 % od postępowania zwykłego.
  • \"W sprawie podlegającej rozpoznaniu w postępowaniu uproszczonym pobiera się opłatę stałą od pozwu, przy wartości przedmiotu sporu lub wartości przedmiotu umowy, a od apelacji, przy wartości przedmiotu zaskarżenia: - do 2 000 złotych ? 30 złotych;\"
  • Werka228
    Wysłany: 2016-12-21 13:25:22

    Jesli chodzi o opłaty sądowe to łatwo można je sobie policzyc na jakims kalkulatorze, przykladowo taki znalazlam http://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulator-kosztow-sadowych
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane