Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Okres obowiązywania umowy członkostwa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witajcie,

    w zeszłym roku zapisałam się do klubu fitness na okres 12 miesięcy. Zapisałam się 22 października 2016 r. Wiedząc, ze nie będę przedłużała umowy, zaniosłam jeszcze we wrześniu2017 roku pisemne oświadczenie, że nie przedłużam umowy. W umowie był zapis, że jesli ktoś nie przedłuża to ma przynieść oświadczenie a jesli przedłuża, to umowa przekształci się w umowe na czas nieokreslony z jednomiesięcznym wypowiedzeniem. Poszłam dzisiaj opłacić ostatni miesiac (czyli w moim mniemaniu do 22 października 2017) a tam mi mówią, ze umowa obowiązuje mnie do 22 listopada. Na moje pytanie dlaczego, dowiedziałam się że umowa podpisana 22 października, oznacza rozpoczęcie członkostwa od 1 listopada bo liczą się pełne miesiące. No ok, to jestem w stanie zrozumieć. Ale czy idąc tym tropem, umowa nie powinna obowiązywać mnie od 1listopada 2016 roku do końca października 2017 roku (czyli 12 pełnych kalendarzowych miesięcy)? Skąd 22 listopada? Na to pytanie dostałam odpowiedź że "Yyyyyyyyyyyyyyy bo jest jednomiesięczny okres wypowiedzenia" Powiedziałam Pani, że po pierwsze nie ma takiego zapisu w umowie (bo o 1miesiecznym okresie wypowiedzenia jest mowa w przypadku wypowiedzenia juz przedłuzonej umowy na czas nieokreślony a ja przecież nic nie wypowiadam a po prostu nie przedłużam ponad podpisane przeze mnie 12 miesięcy) a po drugie i tak na wszelki wypadek zaniosłam to oświadczenie na początku września, więc tak czy siak spełniam kryterium 1 miesiaca. Pani stwierdziła, ze nie wie, ale chyba mam rację i kazała mi zapłacić za cały październik. Czy mogą mnie jeszcze faktycznie ścigac za te 22 dni listopada? Nie mam pojęcia jak oni to liczą, bo jakby nie patrzec wychodziłoby wtedy równe 13 miesięcy.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane